فناوری اطلاعات

اطلاعات هزاران مامور فدرال هک شد

منبع: انتخاب
گروهی از هکرها اقدام به سرقت و افشای اطلاعات شخصی هزاران افسر پلیس امریکا و مأموران فدرال کرده‌اند. این اقدام با هک یک سرور و چندین وب سایت وابسته به اف‌ بی‌ آی انجام شده است.
 
این گروه هکری پس از هک اطلاعات از جمله ده‌ها فایل حاوی اطلاعات شخصی هزاران نفر از افسران فدرال و مأموران اجرای قانون اقدام به انتشار این اطلاعات کرده‌اند.
براساس خبرها، هکرها سه سایت مرتبط با انجمن آکادمی ملی اف‌ بی‌ آی را هک کرده‌اند. این سه سایت حاوی اطلاعاتی از سراسر امریکا است و هدف آنها ترویج رهبری فدرال و اجرای قانون و آموزش در آکادمی آموزشی اف‌ بی‌ آی است. به نظر می‌رسد هکرها پس از دانلود داده‌ها، این اطلاعات را برای دانلود در وب سایت خود قرار داده‌اند.
این اطلاعات صفحات گسترده و پرشماری حاوی حدود 4000 کد اطلاعاتی منحصر به فرد را در خود جای داده‌اند. از جمله نام اعضا، ترکیبی از آدرس‌های ایمیل شخصی و دولتی، عنوان‌های شغلی، شماره تلفن و آدرس‌های پستی افراد. وب سایت تک کرانچ موفق شده با یکی از اعضای این تیم هکری صحبت کند و این هکر در بخشی از صحبت‌های خود اشاره کرده که بیش از 1 هزار وب سایت وابسته را نیز برای دسترسی به اطلاعات مذکور هک کرده‌اند.
وی گفت: «اکنون ما تمام داده‌ها را ساختار می‌دهیم و بزودی آنها را خواهیم فروخت. افزون بر اطلاعات افشا شده، بیش از یک میلیون اطلاعات در مورد کارمندان در چندین سازمان فدرال ایالات متحده و سازمان‌های خدمات عمومی وجود دارد.» به‌طور کلی این موضوعی غیرمعمول نیست که داده‌ها به سرقت رفته و فروخته شوند. این اتفاق اغلب در انجمن‌های هکری و بازارهای سیاه وب اتفاق می‌افتد. اما هکرها گفته‌اند که بخش بزرگی از داده‌ها را به‌صورت رایگان ارائه می‌دهند تا نشان دهند کارشان با هدف انجام یک تفریح جالب بوده است.
این حمله هکری نشان می‌دهد بسیاری از وب سایت‌های مهم ایالات متحده به روز نیستند و پلاگین‌های قدیمی دارند. حتی برخی شواهد که از سوی یکی از هکرهای این گروه منتشر شده نشان می‌دهد زیرساخت‌های حمایت شده از سوی فاکسکان نیز امنیت ندارند. هکری که با او مصاحبه شده است، اعلام کرده که هدف نهایی آنها کسب تجربه و ثروت است.
 

​​