تلفن همراه

شیائومی گجت مترجم هوشمند انگلیسی خوان را کرادفاند کرد

منبع: xiaomi shop
شیائومی یکی دیگر از محصولات نوآورانه خود را تحت پلت فرم کرادفاندینگ Youpin راه اندازی کرده است. این محصول همراه انگلیسی خوان Lighten AI نام دارد. همانطور که از اسمش مشخص است این ابزار خدمات ترجمه را برای چینی زبان‌ها ارائه می‌دهد. این محصول به پشتیبانی از یک گوشی هوشمند نیاز دارد زیرا با برنامه‌ای همراه است که دارای دیکشنری کمبریج و یکی دیگر از دیکشنری‌های ساده می‌باشد.
 
 
مترجم همراه شیائومی دارای یک دوربین ۱۳MP سونی IMX214 است و از متون کتابی که در جلوی آن قرار دارد، عکس می‌گیرد. این دوربین دارای یک زاویه گسترده است و می‌تواند از متونی با سطح ۱۷۵۰ سانتیمتر مربع عکس بگیرد. نوع کتاب از کتاب‌های تصویری کودکان گرفته تا مقالات امتحانی، مجله یا هر گونه کتاب دیگر با متون انگلیسی می‌تواند متفاوت باشد. این دستگاه در واقع تمام متون روی کتاب را ترجمه نمی‌کند، بلکه هر کلمه‌ای را که با انگشت اشاره شود ترجمه می‌کند و معنای آن در برنامه گوشی‌ هوشمند نمایش داده می‌شود. برنامه حتی تلفظ کلمه را نیز فراهم می‌کند. کارایی برنامه توسط نوع فونت، خط فاصله و فرمت نگارش متن، تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد.
 
 
این دستگاه فوق‌العاده سبک وزن است و تنها ۱۹۰ گرم می‌باشد و ابعاد آن هنگامی که از آن استفاده نمی‌شود ۳۴x34x1.62 میلیمتر است. سر آن کشویی است تا دوربین را زمانی که لازم است از آن استفاده شود در اختیار قرار دهد. بر خلاف اندازه، یک باتری بزرگ ۲۶۰۰mAh در زیر بدنه آن قرار دارد. همچنین این دستگاه دارای تثبیت کننده خلاء است که به رغم داشتن فریمی باریک آن را محکم حفظ می‌کند. این دستگاه توسط تراشه AI Intel قدرت رسانی می‌شود.
 
مترجم انگلیسی همراه شیائومی در حال حاضر برای کرادفاندینگ در Youpin شیائومی با قیمت ۳۹۹ یوان (۵۹ دلار) در دسترس است. انتظار می‌رود که در ۲۳ ماه مه فروش خود را شروع کند.
 
 

​​