فناوری اطلاعات

کنترل فناورانه مصرف اینترنت

منبع: روزنامه ایران
شاید برای شما هم پیش آمده است که از تمام شدن ناگهانی بسته اینترنتی یا اینترنت وای‌فای خانه خود بسیار متعجب شده و به‌دنبال راهکاری برای بررسی علت این موضوع بوده‌اید.
 
اگر به هر دلیلی هنوز نتوانسته‌اید پاسخ سؤال‌های خود را پیدا کنید بهتر است سراغ نرم افزارهایی ویژه بروید. هرچند تا به حال نرم افزارهای متعددی برای مدیریت مصرف اینترنت به بازار ارائه شده است ولی شاید بتوان SoftPerfect NetWorx را کامل‌ترین نمونه دانست. با کمک این نرم افزار، پاسخ بسیاری از سؤال هایتان را پیدا خواهید کرد چرا که می‌توانید میزان مصرف خود را به تفکیک، هم به‌صورت گرافیکی و در قالب نمودارها و فایل‌های Excel, MS Word و HTMLو هم به‌صورت عددی ببینید و دریابید که در هر ساعت و برای هر شبکه اجتماعی چه مقدار از اینترنت خود را مصرف کرده اید. اگر این نرم افزار را در اختیار داشته باشید،همچنین می‌توانید میزان آپلود و دانلود را محدود کنید تا اینترنت شما بسرعت تمام نشود. این نرم افزار به شما امکان شناسایی مشکلات احتمالی شبکه و مطلع شدن از فعالیت‌های مشکوک شبکه را نیز می‌دهد تا با کمترین مشکل مواجه شوید. از این نرم افزار می‌توانید برای جمع‌آوری داده‌های پهنای باند و اندازه‌گیری سرعت اینترنت یا اتصال‌های دیگر به شبکه اینترنت نیز استفاده کنید. همچنین با کمک این نرم افزار می‌توانید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که دستگاهتان فقط به خواست شما به اینترنت وصل شود.
به هرحال اگر شما هم برای مدیریت مصرف اینترنت خود به‌دنبال راهکار هستید بهتر است این نرم افزار را که با اکثر سیستم‌های عامل بخصوص ویندوز 8 سازگار است  از وب سایت P30world.com به طور رایگان بارگذاری کنید.
 

​​