تلفن همراه

اینتل از رقابت گوشیهای 5G خارج می‌شود

اینتل برنامه‌های خود را برای عرضه مودم‌های گوشی 5G به علت مسائل مالی متوقف میکند و به جای آن، تمرکز خود را بر روی طرح های حوزه کامپیوترهای شخصی و اینترنت دو برابر خواهد شد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت اعلام کرد که تعهدات فعلی مشتریان را برای مودم 4G موجود خود تامین خواهد کرد، اما "انتظار ندارد که محصولات 5G را در فضای گوشی هوشمند راه‌اندازی کند، از جمله آن‌هایی که در ابتدا برای راه‌اندازی در سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده‌بودند."
 
intel 5G.jpg
 
مدیر جدید اینتل، باب سو ان، گفت که برای اینتل واضح است که "راه روشنی برای سودآوری و بازده‌های مثبت" برای کسب‌وکار مودم گوشی های هوشمند وجود ندارد.
 
او گفت: "5G همچنان در سراسر اینتل اولویت استراتژیک دارد، و تیم ما یک پورتفولیوی با ارزش از محصولات بی‌سیم و مالکیت معنوی را توسعه داده و می دهیم. ما در حال ارزیابی گزینه‌های خود برای درک ارزش ایجاد شده، از جمله فرصت‌های موجود در انواع گسترده‌ای از پلت فرم‌های داده محور و وسایل در یک جهان 5G هستیم."
 
اینتل اظهار داشت که اطلاعات بیشتری در مورد این تغییر در حوزه درآمده‌ای آینده خود در ۲۵ آوریل به اشتراک خواهد گذاشت.
 
زمانبندی
این اقدام کمی پس از آن صورت گرفت که Qualcomm و اپل قرارداد غیر منتظره‌ای را برای حل اختلافات طولانی‌مدت شان اعلام کردند. این دو همچنین یک قرارداد تامین مالی چند ساله به امضا رساندند که به احتمال زیاد باعث از بین رفتن هدف اینتل برای تبدیل شدن به تامین کننده 5G اپل شده است.

​​