فناوری اطلاعات

ابلاغ انتظارات وزیر ارتباطات از مدیر عامل جدید پست بانک ایران

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حکم مدیر عامل پست بانک ایران به ایجاد تحول در این بانک به منظور نقش آفرینی در حوزه ICT به عنوان یکی از اولویت های مدیریت جدید تاکید کرد.
به گزارش روابط‌عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی در حکمی انتصاب بهزاد شیری را به عنوان مدیر عامل پست بانک ایران تایید کرد.
 
درحکم وزیر ارتباطات برای مدیر عامل پست ایران آمده است؛
 
با توجه به تصمیم متخذه در جلسه مورخ ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده پست بانک ایران، نامه شماره ۶۰/۲۶ مورخ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ وزارت امور اقتصادی و دارائی، اساسنامه آن بانک، ماده ۳۱ قانون اساسنامه شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران و صورتجلسه  شماره ۱۱۴۸ مورخ ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ هیات مدیره مبنی بر انتخاب جنابعالی به‌ عنوان "مدیرعامل پست‌بانک‌ایران" را تایید می‌نمایم.
 
ضروری است در جهت تحقق برنامه‌های دولت دوازدهم تقدیمی به مجلس شورای اسلامی و قانون برنامه ششم توسعه کشور و رعایت اسناد بالادستی به ویژه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، علاوه بر پیشبرد امور جاری و اجرایی وظایف مصرح، با اتخاذ رویکرد استراتژیک، اهم انتظارات به شرح پیوست را برآورده نمایید.
 
امید است با اتکال به قادر متعال و رعایت اخلاق و تقوی الهی با جدیت و تلاش وافر خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم سرافراز ایران را سرلوحه کار خود قرار داده و در جهت تحقق اهداف دولت تدبیر و امید موفق باشید.
 
عناوین انتظارات:
۱) ایجاد تحول در پست بانک ایران برای نقش‌آفرینی به عنوان بانک توسعه ای – تخصصی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات
۲) توسعه کارکردهای بانک توسعه ای – تخصصی در اقتصاد بخش ارتباطات‌ و‌ فناوری اطلاعات و کمک به رشد اقتصادی بخش با سرمایه‌گذاری و اعطای تسهیلات به فعالیت های استراتژیک و نوآور با مدیریت ریسک به‌ویژه درحوزه فناوری اطلاعات، ارائه خدمات حقوقی و اقتصادی و کمک به تأمین مالی بخش و تسهیل در مبادلات مالی
۳) اصلاح نظام مدیریت پست بانک ایران با اجرای اصول حاکمیت شرکتی، رعایت شاخص‌های مهم امور بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نهادینه‌ کردن شایسته سالاری و ارزیابی عملکرد، شفافیت، بهبود فرهنگ سازمانی و ارتقای سطح بانکداری الکترونیکی
۴) توسعه خرده بانکداری در روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته به منظور خدمت رسانی در روستاها و مناطق محروم و کمک به اشتغال زایی و رونق کسب‌ و‌ کارهای خرد و متوسط
۵) به کارگیری هرچه بیشتر جوانان، زنان و کارکنان از اقوام و مذاهب در سطوح مدیریتی و کارشناسی و رعایت حریم خصوصی برپایه رعایت «منشور حقوق شهروندی»
 

​​