تلفن همراه

فشار چین به انگلیس درباره اینترنت نسل5

منبع: خبرآنلاین
دولتمردان چین در تلاشند تا با ایجاد فشار بیشتر روی نمایندگی هواوی در انگلیس برنامه اینترنت نسل پنج  را سریع‌تر عملی کنند.
 
مقامات چینی از انگلیس می خواهند تا هرچه زودتر به مسائل سیاسی و دیپلماتیک برای نصب اینترنت نسل  ۵ در این کشور رسیدگی کند.
اولین بیانیه رسمی چین به انگلیس توسط سفیر پکن در لندن «لیو زیااومینگ» صادر شد. در این بیانیه، چین از انگلیس می خواهد که با سرعت هرچه تمام‌تر  تصمیم خود را در مورد ارائه اینترنت در انگلیس نهایی کنند. امریکا هم از مقامات انگلیسی خواسته که در مورد تصمیم خود تجدید نظر کنند.
دو کشور امریکا و استرالیا دسترسی گوشی‌های هوآوی را به خاطر مسائل امنیتی در کشور خود مسدود کرده اند. تصمیم نهایی در مورد این موضوع توسط وزرای کابینه شورای امنیت ملی گرفته شده بود.
لیو در بیانیه خود به طور مستقیم امریکا را هدف قرار نداده است؛ اما کاملاً مشخص است که هدف مقاله درخواست چین از انگلیس برای مقاومت کردن در مقابل سیاست‌های واشنگتن بوده است.
در بخشی از این بیانیه آمده است: «کشورهایی از جهان مانند انگلیس تصمیمات خود را بر اساس منافع ملی می‌گیرند.وقتی که بحث گسترش اینترنت نسل ۵ در میان آمد، انتظار می‌رفت که انگلستان تصمیمی مانند گذشته بگیرد، اما تلاش برای منصرف کردن انگلستان از تصمیم خود، توسط سایر کشورها افزایش یافت و در اینجا انگلیس باید براساس منافع ملی خودش تصمیم بگیرد.
لیو از انگلیس درخواست کرد تا در برابر سیاست واشنگتن مقاومت کند و از انگلیس می خواهد در قبال این موضوع صادقانه و عادلانه تصمیم بگیرد.
 

​​