تلفن همراه

الکسا اسپانیایی یاد می گیرد

منبع: فارس
بلندگوی هوشمند الکسا به زودی زبان اسپانیایی نیز یاد می گیرد و اسپانیولی‌زبان‌ها می توانند با آن به چنین زبانی نیز صحبت کنند.
 
به گزارش انگجت، شرکت آمازون یک حالت کنترل صوتی تازه به الکسا اضافه کرده که به برنامه نویسان و توسعه دهندگان امکان می دهد تا مهارت های تازه ای برای این بلندگو بر مبنای زبان اسپانیایی تعریف کنند.
 
این تغییر در کیت مهارت های الکسا، چند ماه پس از آن رخ می دهد که آمازون تصمیم گرفت تا قبل از پایان سال 2019، پشتیبانی کامل از زبان اسپانیایی را به همه مدل های الکسا اضافه کند.
 
در حال حاضر 48.6 میلیون واحد بلندگوی الکسا در سراسر آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است و شرکت های فناوری آمریکا که اقلیت اسپانیایی زبان قابل توجهی در آن زندگی می کنند معمولا به عرضه محصولات و خدمات خود به این زبان هم توجه نشان می دهند.
 
پیش از این در کانادا هم امکان نگارش برنامه ها و خدماتی به  زبان فرانسه برای استفاده بر روی الکسا به وجود آمده بود. الکسا با زبان های دیگری و از جمله ایتالیایی، آلمانی، پرتغالی، ژاپنی و فرانسوی سازگاری دارد. گفته می شود سونی و فیس بوک هم برای ارائه خدماتی به زبان اسپانیایی بر روی الکسا در حال برنامه ریزی هستند.
 

​​