بازار سرمایه

درآمد 32 میلیارد دلاری ورایزن به واسطه توسعه خدمات مخابراتی

verizon-800x534.jpg

 

اپراتور آمریکایی «ورایزن» در حالی عرضه خدمات نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی موسوم به 5G را برای مردم این کشور آغاز کرد که گزارش مالی آن مربوط به فصل نخست سال 2019 میلادی رشد قابل ملاحظه درآمدها نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌داد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این کمپانی مخابراتی در گزارش خود اعلام کرد طی سه ماه نخست سال جاری میلادی مجموع درآمدهای خود را با رشد 1.1 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 32.1 میلیارد دلار رسانده است. بخش اعظم درآمدهای ورایزن از قسمت خدمات بی‌سیم این شرکت حاصل شد و طی گزارش مالی اعلام شد درآمدهای واحد خدمات بی‌سیم ورایزن در این دوره زمانی با رشد 3.7 درصدی نسبت به سال قبل به رقم 22.7 میلیارد دلار رسیده است.

در این میان مرکز «ورایزن مدیا» توانست با رشد 7.2 درصدی نسبت به سال قبل درآمدهای خود را به 1.8 میلیارد دلار برساند. این کمپانی مخابراتی توضیح داد طی این فصل در بخش تبلیغات مبتنی بر رایانه‌های رومیزی با کاهش درآمد و در بخش تبلیغات موبایلی با افزایش درآمد روبرو بوده است.

سود خالص ورایزن در این دوره زمانی با رشد 10.6 درصدی نسبت به فصل نخست سال قبل به 5.2 میلیارد دلار رسید. لازم به ذکر است ورایزون در سه ماه نخست سال 2018 میلادی 4.6 میلیارد دلار سود کرده بود.

«هانس وستبرگ» مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره ورایزن طی بیانیه‌ای اعلام کرد که کمپانی او سال جاری میلادی را به عنوان بزرگترین ارایه دهنده خدمات 4G در آمریکا آغاز کرده است و پیش‌بینی می‌کند در سال 2019 میلادی به بزرگترین ارایه دهنده خدمات 5G در این کشور تبدیل شود.

 


​​