تلفن همراه

تقسیم سود 3125 ریالی بابت هر سهم همراه اول

منبع: فارس
امسال بابت هر سهم همراه اول 3125 ریال سود تقسیم شد و این در حالی بود که سال گذشته سود تقسیمی 3180 بود. افزایش هزینه‌های ارزی اپراتور علت کاهش سود اعلام شده است.
 
مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده شرکت ارتباطات سیار ایران امروز با حضور سهامداران در پژوهشگاه نیرو برگزار شد.
 
سهامداران در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت ارتباطات به تقسیم مبلغ 3125 ریال سود به ازای هر سهم سهامداران در سال مالی 1397 رای دادند و این در حالی که مانند روال اغلب شرکت‌های دارای سهامداران عمده، بار دیگر سهامداران خرد به نحوه تصمیم‌گیری سهامدار عمده که در نتیجه نظر سهامدار خرد تاثیری در تصمیم‌گیری ندارد معترض بودند.
 
امسال در حالی بابت هر سهم همراه اول 3125 ریال سود تقسیم شد که سال گذشته سود تقسیمی 3180 بوده است. علت کاهش سود افزایش هزینه‌های ارزی اپراتور اعلام شد. اندکی کاهش سود تقیسمی امسال در شرایطی است که اخیرا همراه اول از رشد ۲۱درصدی درآمدهای خود خبر داده است. 
 
همچنین در مجمع امروز حمید فرنگ مدیرعامل همراه علاوه بر ارایه گزارشی از وضعیت این اپراتور، دست‌یابی به درآمد صد هزار میلیارد تومان را هدف‌گذاری برنامه پنج ساله این اپراتور اعلام کرد.
 
وی اظهارداشت: همراه اول از نظر تعداد مشترکان رتبه ۱۷ را در جهان دارد؛ تعداد کل مشترکان ۸۳ میلیون و تعداد مشترکان فعال ۵۳/۱ است که در مجموع ۶۰/۱ سهم بازار را در اختیار داریم.
 
فرنگ همچنین از رشد ۴۰ درصدی درآمد خدمات ارزش افزوده در سال گذشته  خبر داد و گفت: این هدف با رضایت ۷۳ درصدی مشترکان همراه بوده است.
 
مدیرعامل همراه حضور در سرویس های شرکتی با هدف افزایش چشمگیر درآمد شرکت و حضور در کسب و کارهای نوپا را از برنامه های سال جاری این اپراتور اعلام کرد.
 

​​