فناوری اطلاعات

شکل‌گیری استارت‌آپ‌های هوافضا

منبع: مهر
رئیس سازمان فضایی ایران از برنامه ریزی برای شناسایی فرصت های اقتصادی بخش فضایی و افزایش سهم در بازار اقتصادی خبر داد و گفت: این هدف با شکل گیری استارت‌آپهای این حوزه ممکن می شود.
 
مرتضی براری با اشاره به حضور در جمع اعضای هیئت علمی، اساتید و دانشجویان گروه هوافضای دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران، در اینستاگرام نوشت: باور داریم که دانشجویان و متخصصان خلاق، با انگیزه و پرشور این حوزه مهمترین سرمایه ما برای توسعه فناوری فضایی کشور هستند و تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا سهم حوزه فضایی را در بازارهای اقتصادی افزایش دهیم.
 
رئیس سازمان فضایی ایران اضافه کرد: با شناسایی فرصت‌های اقتصادی حوزه فضایی و ایجاد بازارهای مناسب برای آن، در تلاش هستیم تا بستر را برای شکل‌گیری استارت‌آپ‌های بخش فضایی کشور، توسط دانشجویان خلاق و با انرژی فراهم کنیم تا هم در حوزه توسعه فناوری و هم در حوزه خدمات فناوری فضایی، شاهد ایجاد اشتغال مناسب برای آنها باشیم.
 
وی با اشاره به برنامه‌های سازمان فضایی ایران گفت: این تعاملات و ارتباطات مستقیم را با دانشجویان و اساتید رشته هوافضا افزایش خواهیم داد و دوشادوش هم آینده‌ای روشن را در این حوزه رقم خواهیم زد.

​​