رسانه‌های اجتماعی

راه اندازی شبکه خیرخواهان اجتماعی با کمک هوش مصنوعی

منبع: مهر
«سوشیالی گود» نام جدیدترین شبکه اجتماعی مبتنی بر گوشی‌های هوشمند است که از آن برای انجام فعالیت‌های خیریه، جمع آوری پول با اهداف خیرخواهانه و غیره استفاده خواهد شد.
 
به گزارش آسین ایج، SociallyGood اولین بازار آنلاین برای سازماندهی فعالیت‌های خیرخواهانه اجتماعی محسوب می‌شود که یک اپلیکیشن تلفن همراه برای آن طراحی شده است.
 
مرتبط ساختن آسان فعالان اجتماعی، یافتن افراد علاقمند جدید، شناسایی سازمان‌های غیرانتفاعی علاقمند به این نوع فعالیت‌های خیریه و ایجاد امکانی تازه برای کمک رسانی و فعالیت افراد داوطلب از جمله مزایای طراحی اپلیکیشن SociallyGood است.
 
خدمات رسانی از طریق این اپلیکیشن، در حوزه‌هایی همچون تخصیص منابع، همتایابی، نظارت و ارزیابی و غیره قابل تقسیم بندی است. به منظور ارتقای عملکرد SociallyGood در حوزه‌هایی همچون جمع آوری کمک‌های خیریه، شناسایی و دسته بندی نیروهای داوطلب، سازماندهی رویدادها، همتایابی و شناسایی نیروهای همکار مناسب، مدیریت فعالیت‌ها و غیره از هوش مصنوعی نیز استفاده شده است.
 
این برنامه فعلاً در هند و امریکا فعال شده و انتظار می‌رود ظرف سه سال آینده در دیگر کشورهای اروپایی و آسیایی نیز مورد استفاده قرار بگیرد. برخی زیرمجموعه‌های سازمان ملل مانند برنامه توسعه سازمان ملل متحد نیز در حال برنامه ریزی برای بهره برداری از SociallyGood هستند.

​​