باندپهن

کوالکام توانایی‌های اندروید را برای شبکه 5G ارتقا می‌دهد

Qualcomm-snapdragon-generic-shutterstock-650.jpg

 

شرکت کوالکام از آغاز همکاری‌های جدید با گوگل خبر داده است تا با توسعه رابط کاربری جدید برای سیستم عامل «اندروید کیو» امکان ارتباط گسترده آن با شبکه مخابراتی 5G را فراهم کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) «اندروید کیو» به گونه‌ای طراحی شده است که به اپلیکیشن‌های کاربردی اماکن می‌دهد عملکرد شبکه‌های متصل به نسل پنجم خدمات مخابراتی یا 5G را شناسایی کنند و همچنین توسعه‌دهندگان نرم‌افزار نیز می‌توانند مزایا و قابلیت‌های مربوطه از جمله سرعت بالای انتقال داده و تاخیر کم را به کار گیرند.

کوالکام با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد «تقریبا تمامی شرکت‌های تولیدکننده دستگاه‌های الکترونیکی مبتنی بر اندروید» برنامه‌ریزی‌های لازم را برای عرضه گوشی‌های مبتنی بر فناوری 5G با تراشه‌های اسنپدراگون آغاز کرده‌اند.

نسل بعدی این فناوری به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار امکان می‌دهد تا تجربیات متفاوتی را در اختیار کاربران قرار دهند و این طور که کوالکام اعلام کرده است، از جمله مزایای فناوری برای کاربران می‌توان به دسترسی به خدمات پردازش ابری، بازی‌های چند کاربری مبتنی بر فضای ابری، خریدهای مجازی آسان و به کارگیری سیستم‌های مسیریابی مبتنی بر فناوری واقعیت افزوده و همچنین برگزاری ویدیو کنفرانس‌ها در آن واحد اشاره کرد.

توسعه‌دهندگان با به کارگیری اطلاعات مربوط به شبکه جدید از جمله پیش‌بینی توان عملیاتی شبکه 5G اپلیکیشن‌های موجود را بازسازی می‌کنند تا با کیفیت بالاتر و بهتر خدمات صوتی و تصویری را بدون هرگونه تاخیر در اختیار کاربران بگذارند.

 


​​