بازار سرمایه

236 میلیون مشترک موبایلی تحت پوشش خدمات MTN

MTN.jpg

 

گروه شرکت‌های مخابراتی MTN طی سه ماه نخست سال 2019 میلادی موفق شد 4 میلیون مشترک جدید را تحت پوشش خدمات مخابراتی خود قرار دهد تا بر این اساس مجموع مشترکان آن تا پایان مارس 2019 به بیش از 236.6 میلیون نفر برسد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این شرکت مخابراتی اعلام کرد به دنبال فعالیت‌های گسترده خود در آفریقای جنوبی، نیجریه و غنا توانست تعداد مشترکان خود را بیشتر کند.

تعداد مشترکان فعال سیم‌ کارت‌های داده شرکت MTN با رشد 2.6 میلیون نفری در این دوره زمانی به 81.3 میلیون کاربر رسید و همچنین تعداد مشترکان خدمات پولی موبایلی شرکت مخابراتی مذکور هم با رشد 2.1 میلیون نفری معادل 28.3 میلیون کاربر محاسبه شد.

گروه شرکت‌های مخابراتی MTN در بیانیه مذکور توضیح داد که طی فصل نخست سال 2019 میلادی مجموع درآمدهای خود نسبت به مدت مشابه سال قبل را با رشد 10 درصدی به 33.21 میلیارد راند (واحد پول آفریقای جنوبی) رسانده است که این اتفاق به دنبال موفقیت‌های صورت گرفته در سه بازار مذکور محقق شده است.

شرکت MTN در این بازه زمانی موقف شد میزان درآمدهای خود از خدمات صوتی را 5.9 درصد، میزان درآمدها از بخش خدمات داده ار 18.3 درصد و میزان درآمدهای حاصل از خدمات پولی موبایلی را 30.6 درصد افزایش دهد.

 


​​