باندپهن

تلسترا خدمات 5G را به استرالیا برد

5G-pic2.jpg

 

پس‌ از مدت‌ها انتظار، امروز در یکی از فروشگاه‌های اصلی «تلسترا» در سیدنی شبکه مخابراتی 5G از طریق دو محصول جدید به صورت رسمی برای مشترکان استرالیایی معرفی شد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) دو دستگاهی که نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی تلسترا به واسطه آنها معرفی شد «اچ‌تی‌سی هاب» و «سامسونگ گلکسی اس10 5جی» بودند و شرکت مذکور اعلام کرد این دو محصول نخستین دستگاه‌هایی محسوب می‌شوند که از شبکه مخابراتی جدید و البته خدمات شبکه 4G پشتیبانی می‌کنند.

مهم‌ترین مشکلی که هم اکنون برای کاربران استرالیایی وجود دارد این است که آیا منطقه مورد نظر آنها تحت پوشش خدمات 5G قار دارد یا اینکه خرید گوشی‌های مذکور و در اختیار گرفتن خدمات مخابراتی جدید برای آنها بی‌فایده است. شرکت مخابراتی تلسترا اعلام کرد در فاز نخست خدمات 5G را در 10 شهر مختلف استرالیا عرضه می‌کند و کاربران می‌توانند جزییات دقیق مربوط به نحوه بهره‌مندی از این خدمات در نقاط جغرافیایی مختلف را روی سایت اینترنتی شرکت مربوطه در اختیار بگیرند.

«اچ‌تی‌سی هاب» در اصل به عنوان یک هات‌اسپات بی‌سیم مورد استفاده قرار می‌گیرد و شبکه تلسترا را به خانه می‌آورد. این دستگاه کوچک به کمک باتری داخلی خود به مشترکان امکان می‌دهد تا در هر نقطه‌ای که می‌خواهند از خدمات مخابراتی 4G و 5G بهره‌مند شوند.

شرکت تلسترا به صورت مختصر توضیح داد که این هات‌اسپات جایگزین ابزارهای قبلی کاربران نمی‌شود و در اصل به عنوان یک گیرنده ویژه برای خدمات مخابراتی 5G توسط کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 


​​