امنیت

مدیرعامل هوآوی اعلام کرد چین نباید اپل را مجازات کند

Huawei CEO.jpg

 

«رن ژنگفی» بنیانگذار و مدیرعامل شرکت چینی هوآوی که این روزها به واسطه تحریم‌های آمریکا بسیار مورد هدف قرار گرفته است از بزرگترین رقیب خود در ایالات متحده یعنی اپل حمایت کرد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) آقای ژنگفی طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری بلومبرگ در مورد درخواست‌های صورت گرفته در چین برای تحریم اپل اعلام کرد که او مخالف هرگونه اقدام تلافی‌جویانه از سوی پکن در مقابل رفتارهای آمریکا است و چنین اقداماتی تنش میان دو کشور را تشدید می‌کند.

ژنگفی در این خصوص گفت: «اول از همه باید بگویم که چنین اتفاقی نخواهد افتاد. نکته دومی که در این زمینه وجود دارد این است که اگر چنین اتفاقی صورت گیرد، من نخستین نفری خواهم بود که به این اتفاق اعتراض می‌کنم».

او در ادامه توضیح داد: «اپل از شرکت‌های پیش‌رو در جهان محسوب می‌شود. اگر اپل وجود ندشت، هرگز اینترنت موبایلی هم روی کار نمی‌آمد. اپل آموزگار من است، در مقابل ما پیش می‌رود، ما به عنوان دانش‌آموز چرا باید با معلم خود مخالف باشیم؟».

باید توجه داشت این صحبت‌ها در حالی بیان شده است که شرکت آقای ژنگفی با بحران جدی تحریم‌های آمریکا مواجه است.

وزارت بازرگانی آمریکا اوایل ماه جاری شرکت هوآوی را در لیست سیاه خود قرار داد و به صورت کاملا موثر آن را از تمام مراودات مالی و تجاری با شرکت های آمریکایی منع کرد.

این ممنوعیت همکاری شرکت‌های گوگل و ARM را مجبور کرد تا همکاری‌های خود را با شرکت چینی متوقف کنند. بزرگترین اپراتورهای موبایلی در بریتانیا و ژاپن نیز موظف شدند عرضه گوشی‌های هوشمند هوآوی در بازار را به تعویق بیاندازند.

 


​​