تلفن همراه

تولید گوشی‌های هوآوی متوقف شد

960x0.jpg

 

بر اساس گزارش جدید منتشر شده در روزنامه «چاینا مورنینگ پست»، شرکت تایوانی فاکسان تولیدکننده تجهیزات و قطعات الکترونیکی که گوشی هوشمند بسیاری از برندهای بزرگ از جمله اپل و شیائومی را مونتاژ می‌کند، طی چند روز اخیر خط تولید گوشی‌های هوآوی را متوقف کرده است و منابع آگاه می‌گویند این تصمیم به دنبال کاهش درخواست برای خرید گوشی‌های جدید از سوی شرکت چینی اتخاذ شده است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این روزنامه ادعا کرد خبر خود را به نقل از منابع آگاهی منتشر کرده است که از نزدیک با اتفاق مذکور در ارتباط هستند و البته نخواستند نامشان فاش شود.

شرکت هوآوی در فصل نخست سال جاری میلادی نام خود را به عنوان دومین فروشنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در بازار جهانی حفظ کرد و با این وجود به نظر می‌رسد تلاش شرکت مذکور برای پشت سر گذاشتن اپل در سه فصل دیگر سال جاری چندان نتیجه‌بخش نباشد و همچنین، هدف نهایی این شرکت چینی برای جلو زدن از سامسونگ و تبدیل شدن به بزرگترین تولیدکننده گوشی هوشمند در جهان غیرممکن شود.

اوایل ماه جاری میلادی خبرگزاری آی‌دی‌سی گزارش داد هوآوی تنها شرکتی بوده که توانست با قرار گرفتن در رتبه دوم جهانی در بازار فروش گوشی‌های هوشمند، نسبت به تمامی رقبای خود پیشرفت بیشتری را به دست آورد. این شرکت طی سه ماه نخست سال 2019 میلادی موفق شد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 50.3 درصدی را در فروش گوشی‌های هوشمند به دست آورد و در مجموع با فروش 59.1 میلیون دستگاه گوشی، 19.0 درصد از بازار جهانی را به خود اختصاص دهد و با فاصله قابل ملاحظه نسبت به سامسونگ، در رتبه دوم این لیست بایستد.

این کمپانی بر اساس آخرین پیش‌بینی‌های خود اعلام کرده بود که تا پایان سال آینده سامسونگ را در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند پشت سر می‌گذارد. «ژائو مینگ» مدیر شرکت هوآوی طی مصاحبه‌ای اعلام کرد:‌ «همان طور که وضعیت جدید ما را با مشکلاتی مواجه کرده است، خیلی زود است که بگویم آیا می‌توانیم به هدف خود برسیم یا نه. تمام مشکلات پیش آمده ما را قوی‌تر می‌کند».

در خارج از مرزهای چین گمانه‌زنی‌های فراوان در مورد آینده هوآوی و تاثیرات تحریم‌های آمریکا بر فروش گوشی‌های این شرکت وجود دارد. بیشتر گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که فروش گوشی‌های شرکت مذکور در هفته‌های اخیر به میزان چشمگیر کاهش یافته و درآمدهای شرکت چینی کمتر شده است. این کمپانی در بریتانیا نیز شاهد کنار گذاشتن پرچمدار خود از فروشگاه‌های نخستین اپراتوری بود که خدمات 5G را در این منطقه ارایه کرد.

 


​​