تلفن همراه

صدری رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران شد

جلسه اول کمیسیون «اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال» امروز (۲۰ خرداد) در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار و مجید صدری، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با رای اعضا به عنوان رییس کمیسیون انتخاب شد.
به گزارش پیوست، در این جلسه همچنین با رای اعضا فرزین فردیس به عنوان نایب رئیس اول و شهاب جوانمردی، نایب رئیس دوم انتخاب شدند.
افشین کلاهی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران درتوضیح جزئیات جلسه اول این کمیسیون به پیوست گفت: «در این جلسه اعضا در مورد موضوعات مختلف درحوزه فناوری و اطلاعات صحبت کردند و همه اتفاق نظر داشتند تا این کمیسیون براساس نام خود در عرصه فناوری اطلاعات تحولاتی ایجاد کند و به جای اینکه وقت خود را صرف روزمرگی‌ها کنند و گرفتار موضوعات جاری حوزه فاوا شوند، گامی در جهت نوآوری در اقتصاد بردارند.»
 
کلاهی در پاسخ به سوالی که کمیسیون چگونه می‌تواند نوآوری و تحولی در اقتصاد ایجاد کند، بیان کرد: «در یک جلسه تمام موضوعات بررسی نمی‌شود. اما قرار است در جلسات بعد موضوعات و چارچوب‌ها در این حوزه تعیین شود و کار کارشناسی روی آن‌ها صورت گیرد.»
او ادامه داد: «به نظر می‌آید این کمیسیون باید روی زیرساخت‌های قانونی کار کند.مشکلات و موانع قانونی در این حوزه را رفع و قوانین اضافی را حذف کند و تعامل بهتری با دولت برقرار کنیم. البته همه این موضوعات باید در جلسات آتی بررسی شوند.»
به گفته کلاهی تلاش کمیسیون این است تا به زیرساخت‌های این حوزه بپردازد و فضا را برای رفتن به سوی اقتصاد نوآور مساعد کند. او همچنین تاکید کرد: «هفته آینده برنامه دوساله کمیسیون تدوین می‌شود.»
اواخر اردیبهشت ماه کمیسیون «اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال» در اتاق بازرگانی تهران برای حمایت از کسب‌وکارهای استارت‌آپی و دانش بنیان تشکیل شد.

​​