فناوری اطلاعات

اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه به میزبانی ایران آغاز به‌کار کرد

منبع: ایرنا
اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه امروز سه‌شنبه با سخنرانی سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و با حضور ۷۰ نماینده نوآوری و فناوری دنیا در سالن اجلاس سران تهران به مدت دو روز آغاز به‌کار کرد.
 
در ابتدای این مراسم پیمان صالحی رئیس اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه طی سخنانی گفت: در سازمان اسکاپ فرض ما براین است که علوم و فناوری شاخص اصلی توسعه پایدار محسوب می‌شود و استارتاپ ها مصالح تکنولوژی جدید و توسعه پایدار را تشکیل می‌دهند.
 
وی بیان کرد: این مجمع در دو روز برگزار می‌شود؛ شش نشست تخصصی با موضوع "خط مشی دولت‌ها در ارتقای استارتاپ ها "، " زنان، نوآوری و فناوری "، " پارک‌ها و مراکز رشد فناوری "، " سرمایه گذاری در فناوری و نوآوری "، " نوآوری‌های برخاسته از بستر جامعه " و " تاثیر همکاری‌های جنوب – جنوب در ارتقای سطح علم، فناوری و نوآوری " در نظر گرفته شده که با حضور چهره‌های بین المللی امروز و فردا در هشتمین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری (اینوتکس) که اکنون در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران برپا است، برگزار می‌شود.
 
صالحی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس در ایران افزود: یک نمایشگاه سالیانه از استارتاپ‌های ایرانی و مناطق بین‌المللی است و فرصتی است که همکاری‌های بین ایران و کشورهای خارجی برقرار شود؛ شبکه استارتاپی آسیا و اقیانوسیه در این مجمع امروز به طور رسمی آغاز بکار خواهد کرد.
 
وی بیان کرد: امروز ما به عنوان نمایندگان کشورهایمان اینجا دور هم جمع شده ایم و به دنبال ایجاد توسعه پایدار در منطقه و دنیا هستیم تا بتوانیم پیشرفت‌های تکنولوژی در اسیا و اقیانوسیه را به منصه ظهور برسانیم.
 
رئیس اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه گفت: امیدواریم اولین مجمع آسیا و اقیانوسیه به عنوان سنگ فونداسیون همکاری بیشتر بین کشورهای عضواسکاپ باشد.
 
اولین مجمع نوآوری آسیا واقیانوسیه امروز و فردا ۲۱و ۲۲ خرداد ماه با حضور ۷۰ نفر از وزرای علم و فناوری و نمایندگان کشورهای عضو اسکاپ و رؤسای سازمان‌های بین‌المللی مرتبط با فناوری و نوآوری در تهران برگزار می‌شود.در این مجمع نمایندگان فناوری و نوآوری ۵۰ کشور از جمله هند، چین، کره جنوبی، سنگاپور، روسیه، مالزی، اندونزی و نیز نمایندگانی از سازمان‌های بین‌المللی و نیز ۲۰ نماینده از آژانس‌های بین المللی تخصصی از قبیل ( یونیدو- (UNIDO یا سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، سازمان همکاری اقتصادی ( اکو- Economic Cooperation Organization ) ، سازمان همکاری شانگهای، گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه ( D۸)، مقر دائمی مرکز منطقه‌ای مدیریت اطلاعات بلایا برای آسیا و اقیانوسیه (اپدیم) حضور دارند.

​​