تلفن همراه

جدایی مصلحتی قطب فناوری هواوی از این شرکت به دلیل تحریم‌ها

منبع: ایلنا
شرکت «فیوچروی» بازوی فناوری وتحقیق و توسعه هواویقصد دارد به صورت مصلحتی و برای دور زدن تحریم ها از شرکت هواویجدا شود. فناوری نسل پنجم اینترنت ابداع این شرکت است
 
به گزارش از رویترز، مطابق گفته مقام‌های آگاه شرکت فیوچروی، یکی از شرکت‌هایی مهم زیر مجموعه شرکت هواوی طبق یک نقشه از پیش تعیین شده قصد دارد از شرکت مادر خود جدا شود. این جدایی به دلیل قرار گرفتن شرکت هواوی در لیست سیاه تجارت با شرکت‌هایی آمریکایی قرار دارد.
 
با وجود مالکیت هواوی بر فیوچروی خبرها حاکی از این است که این شرکت از به کار بردن برند هواوی در محصولات خود امتناع خواهد کرد و همینطور کارکنان شرکت مادر هوآوی نیز در فییوچروی به کار گرفته نخواهند شد.
 
هواوی در میان بزرگ‌ترین شرکت‌های سازنده تاسیسات مخابراتی است که در ماه می وزارت تجارت آمریکا این شرکت را در لیست سیاه تجارت خود قرار داد.
 
مطابق سازمان ثبت اختراعات آمریکا، شرکت فیوچروی زیر مجموعه شرکت هواوی که وظیفه تحقیق وتوسعه شرکت هواوی را دراختیار دارد در سال‌های اخیر توانسته است دو هزار و ۱۰۰ اختراع همچون اینترنت نسل پنجم، شبکه‌های فرهنگی و همینطور تکنولوژی دوربین‌های سلولی را در کارنامه خود دارد.
 
سال گذشته ۲۶ عضو کنگره آمریکا در نامه‌ای به وزارت آموزش نسبت به همکاری شرکت هواوی با ۵۰ دانشگاه آمریکا هشدار داده بودند و آن را تهدیدی برای امنیت ملی عنوان کردند.
 
«اریک رابینسون» وکیل حقوقی شرکت هواوی در این مورد اعلام کرد: «هیچ منع قانونی برای ادامه همکاری فیوچروی با دانشگاه‌های آمریکا وجود ندارد و اینکه آمریکا اتهام جاسوسی توسط افراد را به این شرکت مهم فناوری می‌زند، یک توهم است.»
 
از ژانویه امسال ایالات متحده آمریکا به بهانه‌های مختلف شرکت هواوی را مواخذه کرده است.

​​