اینترنت و شبکه

بالاخره امکان حذف ردپای کاربران از سرورهای گوگل فراهم شد

google history.jpg

 

شرکت گوگل در تلاش است قابلیتی که ماه می معرفی کرده بود را در اختیار کاربران خود قرار دهد تا به موجب آن افراد بتوانند با اعمال دوره زمانی مشخص تاریخچه موقعیت‌های جغرافیایی خود را به جای ذخیره‌سازی برای همیشه به صورت خودکار حذف کنند. همچنین گفته شده است که غول اینترنتی جهان سرویس مشابهی را برای حذف تاریخچه‌های فعالیت‌های اینترنتی کاربران در اپلیکیشن و نسخه وب جست‌وجوگر خود ارایه می‌کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) کاربران از هم اکنون می‌توانند برای فعال‌سازی سرویس مذکور به صفحه «کترل فعالیت‌ها» در حساب کاربری گوگل مراجعه کنند و سپسر روی گزینه «مدیریت فعالیت» در زیرمجموعه «فعالیت‌های وب و اپلیکیشن و تاریخچه موقعیت مکانی» کلیک کنند. در این بخش شما می‌توانید گزینه ویژه «انتخاب یا حذف خودکار» را مشاهده کنید. گوگل در این قسمت دو گزینه را برای حذف داده‌ها در اختیار مشترکان خود قرار می‌دهد: حذف تمامی داده‌ها هر سه ماه یکبار، یا هر 18 ماه یکبار.

البته این سرویس در قالب یک گزینه اختیاری برای کاربران ارایه شده است و به صورت پیش‌فرض فعال نیست. زیرا کسب و کار گوگل به گونه‌ای تعریف شده است که این اطلاعات را جمع‌آوری می‌کند. با این وجود سرویس مذکور برای نخستین بار این قابلیت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا به صورت دستی امکان حذف ردپای مجازی خود در سرورهای گوگل را در اختیار داشته باشند.

لازم به ذکر است در این سرویس جدید کاربران می‌توانند داده‌های خود را به صورت دستی حذف کنند تا امکان مشاهده مکان‌های جغرافیایی قبلی، توصیه‌های مجازی صورت گرفته، تجربیات شخصی در قسمت جست‌وجو ... از بین برود. باید توجه داشته باشید گوگل تمامی این داده‌ها را در مورد هر کاربر ذخیره می‌کند.

 


​​