باندپهن

کره جنوبی توسعه فناوری 6G را آغاز کرد

MWL_6G_Generic-e1560854574139.jpg

 

«اس‌کی تلکام» (SKT) از اپراتورهای موبایلی کره جنوبی پس از امضای قرارداد با شرکت‌های اریکسون، نوکیا و سامسونگ برای راه‌اندازی مرکز مشترک تحقیق و توسعه فناوری‌های مربوطه اعلام کرد اقدامات لازم برای توسعه نسل ششم شبکه‌های مخابراتی 6G را آغاز می‌کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) شرکت «اس‌کی تلکام» کمتر از سه ماه پس از آنکه به عنوان یکی از نخستین اپراتورهای موبایلی جهان شبکه مخابراتی 5G را راه‌اندازی کرد،‌هم اکنون اهداف بلندپروازانه خود را پیش می‌برد تا به عنوان نخستین اپراتور موبایلی جهان بتوانند از فناوری غیرمستقل 5G که هم اکنون به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد یک گام جلوتر برود.

این اپراتور به همراه شرکای خود در نظر دارد پیش‌نویس اولیه مربوط به الزامات فنی و مدل‌های تجاری برای توسعه شبکه مخابراتی 6G را ارایه دهد و اتفاق مذکور در حالی صورت می گیرد که بسیاری از کارشناسان صنعتی جهان همچنان سرمایه‌گذاری روی شبکه 5G را مورد نقد قرار داده‌اند.

با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود شبکه 5G تا زمان تولد نسل بعدی آن عمر 10 ساله داشته باشد و از این نظر شبیه به شبکه 4G مسیر پیش‌رو را طی می‌کند، فناوری 6G می‌بایست سیستم‌های 3GPP Release 18 یا Release 19 را شامل شود. سیستم 3GPP در اصل به گروهی از استانداردهای مخابراتی گفته می‌شود که هم اکنون روی نسخه Release 16 متمرکز شده‌اند و قرار است نسخه 16 این استانداردها اوایل سال 2020 عرضه شود.. بنابراین می‌توان پیش‌بینی کرد فناوری 6G با استانداردهای Release 19 تا سال 2030 میلادی عرضه نشود.

 


​​