فناوری اطلاعات

محمد فرجود خبر داد: انتخابات شورایاری‌ها به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود

 
 
مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در توییتی اعلام کرد اولین مرحله از انتخابات شورایاری‌های تهران با ثبت‌نام آنلاین داوطلبان آغاز شد. به گفته محمد فرجود این اولین بار است که تمامی مراحل ثبت‌نام و تایید صلاحیت‌ها به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. او تاکید کرد که سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران در تلاش است تمامی فرآیند رای‌گیری بدون برگه رای کاغذی و با صندوق‌های الکترونیکی انجام شود. 
 
 
همچنین صبح امروز (۵ تیرماه) اولین گردهمایی اعضای هیات‌های اجرایی مناطق ۲۲ گانه پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌های شهر تهران درباره الکترونیکی برگزار شدن انتخابات شورایاری‌ها برگزار شد و فرجود در این نشست با اشاره به فرایند ثبت نام و رأی گیری گفت: «برای اعضای اصلی ستاد انتخابات در سامانه شورایاری، حساب کاربری ایجاد شده و برای ثبت نام هم مردم می‌توانند به سادگی در این سامانه اقدام کنند. مراحل ساده‌ای تعریف شده اما در صورت وجود مشکل، دفاتر خدمات الکترونیک شهر نیز برای رفع اشکال در خدمت شهروندان هستند.»
 
در این نشست محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر گفت: «فرمانداری و وزارت کشور کمک می‌کنند که با روش الکترونیکی شمارش آرا انجام گیرد. نباید شکی در صیانت آرا باشد چرا که الکترونیکی شدن، روشی علمی و بدون احتمال تقلب است. از طرفی سرعت عمل در شمارش آرا بالاست و بلافاصله بعد از اتمام رأی‌گیری نتیجه به سمع همه خواهد رسید.»

​​