فناوری اطلاعات

اینترنت در اتیوپی بعد از ده روز وصل شد

منبع: فارس
به دنبال وقوع کودتای ناکام در اتیوپی و ناآرامی های پس از آن، دسترسی به اینترنت در این کشور به مدت ده روز ناممکن شد. اما وضعیت از روز سه شنبه به حالت عادی بازگشته است.
 
به گزارش یاهونیوز، ناآرامی های اتیوپی به مرگ شش مقام برجسته دولتی منجر شد. در تاریخ 22 ژوئن مهاجمان کودتاچی چند مقام سیاسی و نظامی را به قتل رساندند. این امر موجب شد تا مقامات محلی برای حفظ امنیت اینترنت اتیوپی را قطع کنند. در روزهای بعد موج گسترده ای از دستگیری ها برای آرام کردن اوضاع انجام شد.
 
طی روزهای گذشته برخی مناطق معدود در اتیوپی قادر به دسترسی به اینترنت بودند، اما از روز سه شنبه مردم شهر آدیس آبابا پایتخت اتیوپی هم به طور کامل به اینترنت دسترسی یافتند. همچنین بسته های اینترنتی خریداری شده توسط کاربران که به علت قطع اینترنت بدون استفاده مانده بود، مجددا قابل استفاده است.
 
Ethio Telecom تنها ارائه دهنده دولتی خدمات مخابراتی در اتیوپی دو هفته قبل هم دسترسی به اینترنت را در جریان برگزاری امتحانات نهایی سرتاسری مدارس قطع کرده بود. برآوردهای موسسه نت بلاکس نشان می دهد قطع اینترنت حداقل 4.5 میلیون دلار در روز به اقتصاد اتیوپی خسارت وارد کرده است.
 

​​