تلفن همراه

حفظ ایمنی در سفر با نقشه گوگل

منبع: فارس
گوگل به تازگی قابلیت تازه ای را به خدمات نقشه خود افزوده که به حفظ ایمنی افراد در حین سفر کمک کرده و ارسال پیام هشدار را به افرادی در فهرست تماس ممکن می کند.
 
به گزارش آسین ایج، گوگل به تازگی قابلیت تازه ای را به خدمات نقشه خود افزوده که به حفظ ایمنی افراد در حین سفر کمک کرده و ارسال پیام هشدار را به افرادی در فهرست تماس ممکن می کند. این خدمات قبلا از طریق پیام رسان هایی مانند واتس اپ در دسترس بوده و به افراد کمک می کند در حین سفر با سایرین مسیر سفرشان را با آنها به اشتراک بگذارند.
 
در صورتی که راننده از مسیر تعیین شده سفر خارج شود، پیام هشداری برای افراد مشخص شده در فهرست تماس ارسال می شود تا آنها بتوانند پلیس را در جریان قرار دهند. در واقع هدف از ارائه این خدمات افزایش امنیت افرادی است که خودشان رانندگی نکرده ولی از نرم افزار نقشه گوگل برای مسیریابی استفاده می کنند.
 
اگر راننده بیش از 500 متر از مسیر تعیین شده دور شود، گوگل هم به کاربر اصلی و هم به دوستان و آشنایان از قبل مشخص شده اطلاع می دهد. این خدمات فعلا تنها برای کاربران اندرویدی در دسترس است و مشخص نیست آیا گوگل خدمات یادشده را به کاربران آیفون هم ارائه خواهد داد یا خیر.

​​