تجارت الکترونیک

تفاهم سه جانبه برای حمایت از شرکت های دانش بنیان فضایی منعقد شد

منبع: مهر
تفاهم نامه سه جانبه همکاری میان سازمان فضایی ایران، پژوهشگاه فضایی و صندوق نوآوری وشکوفایی ریاست جمهوری با هدف حمایت از اهداف شرکت های دانش بنیان در حوزه فناوری فضایی به امضا رسید.
 
در مراسم اختتامیه گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت آپ‌های حوزه فضایی با حضور محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تفاهم نامه سه جانبه به امضای علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، مرتضی براری معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی و حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران رسید.
 
این تفاهم‌نامه به منظور فراهم آوردن زمینه همکاری‌های سازنده برای حمایت از توسعه و تجاری سازی فناوری‌ها، کاربردها و خدمات فضاپایه و صنایع وابسته در راستای توسعه محصولات و خدمات مورد نیاز و تعمیق سطح فناوری کشور منعقد شد.
 
از اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه، تقویت ارتباط ذی‌نفعان زیست بوم نوآوری فضایی و ایجاد شبکه و خوشه فناورانه و نوآورانه، به ویژه با مشارکت سازمان‌ها و شرکت‌های بلوغ یافته و شرکت‌های کوچک و متوسط فناور و دانش‌بنیان است.
 
در مفاد این تفاهم‌نامه، بر همکاری در زمینه تامین منابع مالی مورد نیاز برای توسعه و تجاری سازی فناوری ها و خدمات فضاپایه و صنایع وابسته، به ویژه از طریق صندوق‌های پژوهش و فناوری غیردولتی موجود یا ایجاد صندوق‌های جدید با مشارکت سایر شرکت‌ها و سازمان‌های فعال در حوزه فضایی تاکید شده است.

​​