تلفن همراه

اظهار نظر مدیرعامل هواوی درباره استفاده از اندروید

منبع: مهر
مدیرعامل هواوی اعلام کرده هنوز درباره استفاده از سیستم عامل «هانگ منگ» در موبایل های این شرکت اطمینان ندارد و این شرکت همچنان ترجیح می دهد از اندروید در موبایل هایش استفاده کند.
 
به گزارش بی جی آر، پس از اجرای تحریم‌های آمریکا علیه هواوی، خبرهایی از توسعه سیستم عامل مخصوص موبایل‌های این شرکت منتشر می‌شود.
 
حتی این شرکت چینی برند Hongmeng را در چند بازار ثبت کرده است. اما اکنون به نظر می‌رسد هواوی هنوز درباره استفاده از این سیستم عامل در موبایل‌هایش مطمئن نیست. این شرکت به تازگی اعلام کرده همچنان از سیستم عامل اندروید در موبایل‌هایش استفاده می‌کند.
 
لیانگ هوا مدیرعامل هواوی طی یک کنفرانس خبری در شنژن گفت: ما هنوز تصمیم نگرفته ایم سیستم عامل Hongmeng را به سیستم عامل OSموبایل توسعه دهیم یا خیر.
 
این اظهار نظر در حالی بیان می‌شود که یکی از موسسان هواوی در مصاحبه‌ای با یک نشریه فرانسوی گفته بود سیستم عامل OSهواوی سریع‌تر از اندروید است.
 
به گفته هوا، Hongmengدر اصل برای استفاده در حوزه اینترنت اشیا توسعه یافته بوده و هواوی همچنان ترجیح می‌دهد در موبایل‌هایش از اندروید استفاده کند.
 
اظهار نظر این مدیر همچنین نشان دهنده مشکل اصلی هواوی با Hongmeng است. این سیستم عامل قابلیت‌های جذاب اندروید (پلی استور و اپلیکیشن‌های گوگل) و همچنین اعتبار همراه آنها را ندارد.

​​