تلفن همراه

استقبال مردم از گوشی های نسل پنجم در نبود شبکه های نسل پنجم!

منبع: فارس
در شرایطی که شبکه‌های نسل پنجم در اکثر نقاط جهان هنوز در دسترس نیستند، مردم خرید گوشی‌های سازگار با این شبکه‌ها را پیشاپیش آغاز کرده‌اند.
 
به گزارش دیجیتال ترندز، از راه رسیدن شبکه های نسل پنجم ارتباطی تاثیر شگرفی بر روی خدمات درمانی، حمل و نقل، صنعت رباتیک و غیره می گذارد و از همین رو به نظر می‌رسد استقبال از این شبکه ها بسیار گسترده تر از حد انتظار باشد.
 
در حال حاضر خدمات نسل پنجم تنها در چند شهر دنیا به صورت محدود و آزمایشی ارائه می‌شود ولی گزارش موسسه تحقیقاتی کانترپوینت نشان می‌دهد اکثر کاربرانی که در ماه می گوشی های هوشمند نسل پنجم خریداری کرده اند در نقاطی زندگی می کنند که این خدمات هنوز ارائه نمی شود.
 
در مقابل در ماه می، تنها یک سوم گوشی های نسل پنجم جهان در شهرهایی به فروش رفته اند که در آنها خدمات نسل پنجم تلفن همراه در دسترس است. بر همین اساس می توان نتیجه گرفت مردم نمی خواهند از سیر پیشرفت فناوری عقب بمانند.
 
انتظار می رود تمامی شرکت های بزرگ سازنده گوشی در جهان تا قبل از پایان سال 2019 گوشی های نسل پنجم خود را به بازار بفرستند. در این میان تنها اپل یک استثنا محسوب می شود. گفتنی است در سال 2019 بیش از 5 میلیون گوشی نسل پنجم تنها در امریکا به فروش رفته است.
 

​​