فناوری اطلاعات

نرم افزار انتخابات سال 2020 آمریکا آسیب پذیر است

منبع: فارس
با وجود به روزرسانی سیستم های انتخاباتی امریکا هنوز بسیاری از آنها از نسخه های قدیمی و آسیب پذیر ویندوز استفاده می کنند که ممکن است مورد سوء استفاده هکرها قرار بگیرد.
 
به گزارش یاهونیوز، برخی از مقامات محلی در ایالت های مختلف امریکا و از جمله در پنسیلوانیا از به روزرسانی سیستم های برگزاری انتخابات آنلاین خود خبر داده اند. قرار است این سیستم ها برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 مورد استفاده قرار بگیرند. اما در مورد امنیت آنها تردید وجود دارد.
 
تا به امروز نزدیک به 60 درصد از سیستم ها و ماشین های برگزاری انتخابات در ایالت پنسیلوانیا به روز شده اند و برای این کار 14.15 میلیون دلار از بودجه فدرال هزینه شده است. اما بسیاری از سیستم های جدید از نسخه های قدیمی ویندوز استفاده می کنند که در برابر حملات هکری آسیب پذیر است.
 
این مشکل تنها محدود به ایالت یادشده نیست و در 10 هزار حوزه انتخابیه در سراسر آمریکا مشاهده شده است. در این حوزه ها از سیستم عامل ویندوز 7 و نسخه های قدیمی تر ویندوز برای رای گیری و تهیه گزارش استفاده می شود. این در حالی است که پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز 7 از تاریخ 14 ژانویه به پایان رسیده و لذا این شرکت برای آن وصله های نرم افزاری عرضه نمی کند.
 
البته مایکروسافت وعده داده که وصله های امنیتی خود برای ویندوز 7 را تا سال 2023 عرضه کند، اما این به معنای پشتیبانی همه جانبه از ویندوز 7 نیست. محققان می گویند این امر نشان می دهد که دخالت دادن شرکت های خصوصی برای ایمن سازی برگزاری انتخابات در یک کشور چه تبعاتی می تواند داشته باشد. هنوز مشخص نیست آیا مایکروسافت قصد دارد برای رفع نگرانی های موجود در این زمینه تمهیدات خاصی اتخاذ کند یا خیر.
 

​​