تلفن همراه

تغییرات مدیریتی در جیرینگ

منبع: پیوست
تغییرات در جیرینگ با انتصاب مدیرعامل جدید و احتمال تغییر سهامداران این شرکت، آغاز شد.
روز گذشته احمد سبزواری به جای مهرداد خطیبی به عنوان مدیرعامل جیرینگ معرفی شد تا تغییرات در ساختار اجرایی و مدیریتی این شرکت، وارد فاز جدیدی شود.
 
شرکت پرداخت اول کیش که با نام تجاری جیرینگ شناخته می‌شود، اواخر سال ۸۹ تأسیس شد و قرار بود بازوی فعالیت‌های اجرایی در حوزه پرداخت و مالی اپراتور اول باشد؛ اما از همان ابتدای کار برای راه‌اندازی کیف پول الکترونیکی با مانع بانک مرکزی مواجه شد و در ادامه به عنوان واسط ارتباطی شبکه بانکی و اپراتور اول فعالیت کرد.
 
علیرضا طلوع و مهرداد خطیبی دو مدیرعامل پیشین این شرکت بودند و اکنون احمد سبزواری در این سمت قرار گرفته است. سبزواری که روز گذشته به عنوان مدیرعامل جیرینگ معرفی شد، با نشستن بر صندلی ریاست هیات مدیره «هاب هوشمند اول برنای اصفهان» وارد ساختار و حلقه مدیریتی شرکت‌های زیرمجموعه همراه اول شد. او پیش از این در هیات مدیره شرکت پرداخت‌نوین متعلق به بانک اقتصاد نوین، گروه تأمین آتیه سبز متعلق به بانک کشاورزی و گروه مالی بانک مسکن فعالیت داشته است.
 
در همین حال اخباری درباره وقوع تغییرات در سهامداران جیرینگ نیز شنیده می‌شود. در حال حاضر سهامداران عمده جیرینگ عبارتند از: همراه اول (۲۷ درصد)، نور دنا (۲۲ درصد)، پیشرو فناوران الماس (۲۷ درصد) و گروه گسترش ارتباطات و فناوری اطلاعات سینا (۲۲ درصد). با وقوع تغییرات مدیریتی در همراه اول گفته می‌شد این شرکت قصد دارد ۱۰۰ درصد سهام جیرینگ را خریداری کند؛ اما اکنون شنیده می‌شود شرکت فناوران الماس در حال واگذاری سهام ۲۷ درصدی خود به نور دنا است که در صورت وقوع، سهام نور دنا به ۴۹ درصد افزایش خواهد یافت. شرکت سرمایه‌گذاری توسعه نور دنا از جمله زیرمجموعه‌های همراه اول است.
 
اعضای هیات مدیره جیرینگ هم‌اکنون شامل حمیدرضا نیکوفر، رئیس هیات مدیره، مجتبی کاملی‌نیا نائب رئیس هیات مدیره و زهرا زاده‌نصیر عضو هیات مدیره می‌شود که دوره قانونی عضویت‌شان در هیات مدیره به اتمام رسیده و در انتظار تمدید دوره یا تغییر هستند.

​​