فناوری اطلاعات

آغاز تبلیغ ارز دیجیتال لیبرا در فیس بوک با هدف کلاه برداری

منبع: فارس
در شرایطی که فیس بوک هنوز از ارز دیجیتال خود موسوم به لیبرا رونمایی نکرده، برخی افراد کلاه بردار تبلیغ برای این ارز را در خود فیس بوک با هدف فریب کاربران آغاز کرده‌اند.
 
به گزارش تک اسپات، ارز دیجیتال فیس بوک موسوم به لیبرا هنوز به طور رسمی عرضه نشده و مخالفت های بسیاری در این زمینه در دولت و بخش خصوصی آمریکا وجود دارد، اما انبوهی از تبلیغات فریبنده در این زمینه در فضای مجازی و حتی در خود فیس بوک آغاز شده و وب سایت های مختلفی نیز در این زمینه فعالیت می‌کنند.
 
فیس بوک هم اکنون در تلاش برای راضی کردن کنگره آمریکا برای موافقت با عرضه لیبرا است، ولی حالا یک مانع جدی تر برای استفاده از لیبرا به وجود آمده و آن کلاه برداران دنیای مجازی هستند.
 
دهها صفحه قلابی در اینترنت تبلیغاتی در زمینه فروش لیبرا را منتشر کرده اند و بسیاری از آنها در اینستگرام و فیس بوکفعالیت دارند. در این صفحه ها از لوگوی فیس بوک و محتوایی با ظاهر حرفه ای استفاده شده است. در تعدادی از این صفحه ها ادعا شده که سکه های لیبرا با تخفیف ویژه فروخته می شود و هنوز هیچ تلاشی برای مقابله با محتوای صفحات مذکور به عمل نیامده است.
 
فیس بوک روز گذشته تعدادی از این صفحات را حذف کرده، اما هنوز بسیاری از آنها در این شبکه اجتماعی و دیگر شبکه های اجتماعی در حال فعالیت و دروغ پراکنی هستند.
 

​​