تلفن همراه

تا ۲۰۲۳ برای شکوفایی بازار گوشی‌های ۵G باید صبر کنیم!

کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی گارتنر به تازگی برآورد و اعلام کردند فروش گوشی‌های هوشمند مجهز به فناوری شبکه ۵G تا سال ۲۰۲۳ میلادی به اوج خود خواهد رسید.
 
تا سال ۲۰۲۳ صبر کنید!
به گزارش ایسنا ، در طول یک سال اخیر شرکت‌های تولید کننده بسیاری در تلاش بودند که فناوری و قابلیت پشتیبانی از شبکه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G را به جدیدترین گوشی های خود اضافه کنند و همواره برنامه های خود برای معرفی و رونمایی از محصولات گوشی‌های هوشمند و پرچمدار این داوری را نیز اعلام و معرفی کرده‌اند.
 
att-5ge-phone-feat.jpg
 
حالا کارشناسان فعال موسسه تحقیقاتی گارتنر اخیراً با انتشار گزارشی جدید برآورد و اعلام کردند که میزان استقبال کاربران از این محصولات در سال های آتی افزایش قابل ملاحظه ای پیدا خواهد کرد به گونه‌ای که فروش گوشی‌های مجهز به فناوری فایل تا سال ۲۰۲۳ میلادی به بیشترین حد خود در چند سال تاخیر خواهد رسید.
 
تاکنون از جمله گوشی های هوشمند مجهز به فایلی که قرار بود به فناوری مذکور مجهز باشد می‌توان به گوشی‌های هوشمند گلکسی نوت ۱۰، گلکسی اس ۱۰ سامسونگ، ال جی وی ۵۰ تینکیو، هواوی میت ایکس، وان پلاس ۷، وان پلاس ۷ پرو، شیائومی می میکس ۳، زدتی‌ای آکسون ۱۰ پرو و موتورولا موتو زد ۴ اشاره کرد و حالا به نظر می‌رسد با توجه به پیش‌بینی افزایش استقبال کاربران و همچنین تلاش روزافزون و بی‌سابقه کشورهای مختلف برای برقراری هرچه سریع‌تر نسل پنجم شبکه اینترنت ۵G تعداد بیشتری از برندهای مختلف را وادار به توسعه و تولید این محصولات خواهد کرد.
 
پیشتر نیز محققان موسسه تحقیقاتی کانالیز پیش بینی کرده بودند که تا چند سال آینده فروش گوشی های ۵G از نمونه های مجهز به فناوری ۴G پیشی خواهد گرفت.
 
پیش‌تر نیز کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد کرده بودند سهم فروش گوشی‌های مجهز به فناوری شبکه ۵G از ۰.۵ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۲۶ درصد در سال ۲۰۲۳ افزایش پیدا خواهد کرد و این بدان معناست که آینده موفقیت‌آمیز و روشنی پیش روی گوشی‌های هوشمند مجهز به این فناوری قرار دارد و شبکه نسل پنجم اینترنت همراه نیز در سال‌های آینده با پیشرفت و توسعه قابل توجهی روبرو خواهد شد.

​​