فناوری اطلاعات

سوال مجلس از وزیرارتباطات در مورد فیلترشکن‌ها اعلام وصول شد

منبع: پیوست
سوال گروهی از نمایندگان مجلس از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد فیلترشکن‌ها و سیم‌کارت‌های مجعول اعلام وصول شد.
 
در جلسه صحن علنی امروز (۶ مرداد ماه) مجلس دو سوال عضو کمیته فضای مجازی در مورد «عدم عمل به وظایف قانونی در مورد ساماندهی فیلترشکن‌ها و قطع سیم کارت‌های مجعول» اعلام وصول شد.
 
هفته گذشته وزیر ارتباطات برای پاسخ به سوال نصرالله پژمانفرنماینده عضو کمیته فضای مجازی در مورد احراز هویت افراد در اینترنت، ساماندهی VPN و فیلترشکن‌ها و قطع سیم‌کارت‌های مجعول در جلسه کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس حاضر شد و در پایان نیز پژمانفر از پاسخ‌های وزیرارتباطات قانع شد.
 
طبق گفته سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، سید حسین نقوی حسینی، آذری جهرمی در این جلسه در مورد ساماندهی فیلترشکن‌ها گفته بود که کسانی که فیلترشکن می‌فروشند، از زیرساخت‌های همین کشور استفاده می‌کنند اما چرا طبق قانون فروش فیلترشکن جرم محسوب نمی‌شود. این موضوعات باید در مرکز ملی فضای مجازی حل و فصل شود.
 
سخگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس به نقل از وزیر ارتباطات در مورد سیم کارت‌های مجعول نیز گفت: « قبلا سیم کارت‌های مجعول بسیار زیاد بود. ما ۱۷ میلیون سیم کارت مجعول را قطع کردیم و فروش سیم کارت هم کاملا قانونی شد ولی وجود سیم کارت جعلی را رد نمی‌کنیم. یکی از عوامل آن هم خرید توسط اتباع خارجی است.» در نهایت نیز پژمانفر از پاسخ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قانع شد.

​​