لبه تکنولوژی

ماهواره‌های فرانسه به تسلیحات و لیزر مجهز می‌شوند

منبع: ایرنا
 
به فاصله کوتاهی از اعلام خبر تشکیل ارتش فضایی پاریس، فرانسه این بار از تصمیم خود برای ساخت نانوماهواره‌های مجهز به تسلیحات و لیزر تا سال ۲۰۳۰ میلادی، خبر داد.
 
به گزارش پایگاه اینترنتی «ورج»، اوایل ماه میلادی جاری امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه از تشکیل یک ارتش فضایی با ماموریت دفاع از ماهواره‌های این کشور خبر داد. آن طور که به نظر می‌رسد، فرانسوی‌ها کاملا در این‌باره جدی هستند: به نقل از تارنمای لو پوینت (Le Point) فلورنس پارلی وزیر دفاع فرانسه این بار از طرح این کشور برای ساخت نانو ماهواره‌های مجهز به تسلیحات و لیزر پرده برداشته است.
 
به گفته پارلی، فرانسه ۷۰۰ میلیون یورو از بودجه نظامی خود را به دفاع فضایی اختصاص داده و تا سال ۲۰۲۵ میلادی بیش از ۴.۳ میلیارد یورو در این حوزه هزینه خواهد کرد. ارتش فرانسه انتظار دارد نسل بعدی ماهواره‌های این کشور به دوربین‌هایی برای شناسایی دشمن و نسل پس از آن به تسلیحات و لیزرهای زیردریایی برای حمله و از کار انداختن ماهواره‌های دیگر مجهز باشند.
 
وزارت دفاع فرانسه همچنین به دنبال آن است تا گروهی ماهواره با قابلیت دفاع از اهداف راهبردی به مدار زمین بفرستد و به مرحله‌ای برسد که بتواند ماهواره‌های از دست رفته خود را سریعا با ماهواره‌های جدید جایگزین کند.
 
به نقل از لو پوینت ارتش فرانسه می‌خواهد تمامی این سامانه‌ها نهایت تا سال ۲۰۳۰ در جای خود مستقر شوند.  

​​