فناوری اطلاعات

کوچک‌سازی پژوهشگاه ICT اجرایی شد

منبع: پیوست
 
کوچک‌سازی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در دستور کار قرار گرفت.
 
 رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در اولین نشست خبری خود بعد از تغییرات مدیریتی در این پژوهشگاه اعلام کرد که به دنبال دستورات مستقیم وزیر ارتباطات، کوچک‌سازی ساختار در این نهاد و توسعه فعالیت‌های پژوهشی متناسب با نیاز فضای فناوری اطلاعات و ارتباطات در دستور کار پژوهشگاه قرار گرفته است.
 
وحید یزدانیان با اعلام اینکه پژوهشگاه فناوری اطلاعات بدنه پژوهشی و بازوی تحقیقاتی وزارت ارتباطات و سایر نهادهای فعال در این حوزه است گفت:‌ «در حکمی که از سوی وزیر ارتباطات برای من صادر شده بازبینی نهادی، ساختاری و کارکردی پژوهشگاه به عنوان یک مطالبه اصلی بخش ICT کشور مورد توجه قرار گرفته است. از سوی دیگر بر موضوع مدیریت راهبردی تحقیقات و همچنین توسعه تعاملات پژوهشی با وزارت ارتباطات و دیگر پژوهشگران، دانشگاهیان و شرکت‌های دانش‌بنیان و غیره نیز تاکید شده است. از این رو در سه ماه گذشته که به عنوان رئیس این مرکز انتخاب شده‌ام دست به تغییراتی زده‌ام.»
او با اشاره به اقدامات جدید در این پژوهشگاه افزود :«در مدیریت جدید توجه و تمرکز بر کوچک‌سازی ساختار ستادی پژووهشگاه بوده؛ چرا که بدنه این نهاد فربه است و به همین دلیل تلاش کرده‌ایم تا علاوه بر کوچک‌سازی ساختار، ساختارهای موازی را نیز به تدریح حذف کنیم. این حرکت سختی است؛ اما برای چابکسازی و تمرکز بیشتر روی فعالیت‌های پژوهشی اینکار یک نیاز اساسی برای ما به حساب می‌آید.»
 
او در ادامه با اشاره به حذف بروکراسی‌های اداری برای تصویب انجام کار پژوهشی و تحقیقاتی توسط پژوهشگاه گفت:‌ «از این به بعد پروژه‌هایی که براساس اعلام نیاز فعالان بخشICT به ما ارجاع داده شود، برای تایید و شروع به کار نیاز به طی کردن تصویب طرح در شورای عالی پژوهشگاه را ندارد؛ چرا که طولانی بودن این فرایند مورد انتقاد بسیاری از فعالان این صنعت بوده است. در واقع با حذف بروکراسی مربوط به تصویب یک طرح می‌خواهیم به توسعه تحقیقات و پژوهش‌های مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات سرعت ببخشیم.» همچنین یزدانیان در این نشست خبری تاکید کرده که این پژوهشگاه تعهدات بسیاری به اپراتورهای ارتباطی دارد که انجام آنها به تعویق افتاده است که در تلاش هستند با جمع‌بندی این تعهدات هرچه سریعتر کارها انجام شود.

​​