فناوری اطلاعات

معرفی نسل جدید کامپیوترهای Z6 اچ پی با 48 هسته

منبع: آخرین خبر
 
شرکت HP برای کاربران خواهان کامپیوتر ایستگاه کاری و رندرینگ محصول ویژه‌ای را طراحی کرده است. نسل جدید کامپیوترهای Z6 اچ پی با 48 هسته و کارت گرافیک Quadro RTX 6000 بهترین انتخاب برای این کاربران خواهد بود.
 
شرکت HP به تازگی ایستگاه کاری نسل چهارم Z6 خود را به صورت رسمی معرفی کرده است. دستگاه کاری جدید HP Z6 G4 از سری جدید پردازنده‌های Intel Xeon Scalable بهره می‌برد که با حداکثر 48 هسته می‌تواند قدرت بسیار زیادی را به کاربران ارائه دهد. کاربران می‌توانند از این دستگاه برای رندرینگ، کارهای گرافیکی سنگین و ویرایش محتوا با حجم بالا استفاده کنند.
 
نسل جدید کامپیوترهای HP Z6 از پردازش‌های گرافیکی بسیار قوی بهره می‌برند که این قدرت را مدیون کارت‌های گرافیک Quadro RTX شرکت انویدیا شامل NVIDIA Quadro RTX 6000 هستند. شرکت اچ پی برای مادربرد این کامپیوتر از دو اسلات PCI-E 3.0 X16 استفاده کرده است که این توانایی را دارد به صورت همزمان از دو کارت گرافیک پشتیبانی کند. از قبلیت‌های نسل جدید کامپیوترهای HP Z6 G4 می‌توان به ویژگی ارتقا اشاره کرد. در واقع این امکان برای کاربران فراهم شده است تا به آن یک پردازنده Xeon W را اضافه کنند یا بر روی آن یک کارت گرافیک Quadro نصب کنند. بر روی این کامپیوترها حداکثر 348 گیگابایت حافظه رم ECC قابل اضافه کردن است. قیمت این ایستگاه کاری از 1 هزار و 829 دلار شروع می‌شود.

​​