تلفن همراه

قابلیت‌ تماس اورژانسی جدید اندروید می‌تواند جان شما را نجات دهد

منبع: آخرین خبر
 گوگل در نظر دارد قابلیت جدیدی را به گوشی‌های اندرویدی اضافه کند که به کاربران آن‌ها اجازه می‌دهد سرویس‌های مربوط به درخواست‌های اورژانسی را خیلی سریع‌تر و راحت‌تر از گذشته فراخوانی کنند.
 
هنگامی که برای استفاده از سرویس‌های اورژانسی یک تماس تلقنی برقرار می‌شود، نباید هیچ زمانی هدر رود. گذشت هر ثانیه از این تماس می‌تواند بسیار با ارزش باشد و به قیمت جان یک انسان تمام شود. از سوی دیگر، در هنگام برقراری این تماس‌ها ممکن است فشار حاصل از واقعه، ما را شوک زده کند و اجازه ندهد با صحبت کردن، اطلاعات لازم و کامل برای فراخوانی کمک‌های اورژانسی را منتقل کنیم.
 
به نظر می‌رسد گوگل بالاخره برای این مشکلات چاره‌ای اندیشیده است. این شرکت به تازگی اعلام کرده که در نظر دارد نسل جدیدی از قابلیت فراخوانی سرویس‌های اورژانسی را به گوشی‌های اندرویدی بیاورد. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد خیلی سریع و ساده، اطلاعات موردنیاز برای دریافت کمک‌های اورژانسی را به نهادهای لازم منتقل کنند. برای استفاده از این قابلیت، حتی کاربران نیاز به صحبت کردن ندارند و اطلاعات موردنیاز تنها با لمس صفحه نمایش به دست سرویس‌های اورژانس می‌رسد.
 
با تجهیز گوشی‌های اندرویدی به این قابلیت، بلافاصله پس از تماس با سرویس‌های اورژانس به عنوان مثال شماره 911، بر روی نمایشگر یک منو ظاهر می‌شود که امکان انتخاب یکی از گزینه‌های آتش‌نشانی، پلیس و کمک‌های پزشکی را فراهم می‌‌کند. پس از اینکه یکی از گزینه‌های این منو توسط کاربران انتخاب شد، یک ربات، اطلاعات موردنیاز دیگر را به اپراتور سرویس‌های اورژانسی اعلام می‌کند. این اطلاعات شامل نوع سرویس موردنیاز، آدرس محلی که کاربران در آن حضور دارند و اطلاعات مربوط به مختصات جغرافیایی می‌شود. البته قابلیت فراخوانی سرویس‌های اورژانسی در گوشی‌های اندرویدی در حال حاضر نیز قابلیت مخابره مختصات جغرافیایی را در اختیار دارند.
 
این قابلیت جدید گوشی‌های اندرویدی از جهات دیگری نیز بسیار عالی محسوب می‌شود؛ چرا که می‌تواند به کاربرانی که مشکلات گفتاری دارند نیز در فراخوانی کمک‌های اورژانسی کمک زیادی کند. گاهی از اوقات به دلیل موقعیتی که کاربران در آن قرار دارند، صحبت با سرویس‌های اورژانسی خطرناک و ناممکن است، در این مواقع نیز استفاده از این سرویس بسیار عالی محسوب می‌شود.
 
گوگل اعلام کرده است که در وهله اول قصد دارد این قابلیت را در اختیار کاربران گوشی‌های پیکسل قرار دهد. این شرکت همچنین در نظر دارد در طی ماه‌های آینده، دیگر گوشی‌های اندرویدی را هم به این قابلیت عالی مجهز کند.

​​