فناوری اطلاعات

نحوه استفاده از خدمات سامانه کارپوشه ملی ایرانیان برای افراد کم بضاعت

منبع: خبرگزاری فارس
معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست گفت:24 درصد از مردم که توانایی استفاده از خدمات الکترونیکی کارپوشه ایرانیان را ندارند برای ارتباط با بخش خصوصی و استفاده از خدمات این بخش باید بر اساس تعرفه‌هایی که تعیین می‌شود مبالغی را پرداخت کنند.
 
 
حسین نعمتی معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست،‌ درباره میزان رضایت مردم از الکترونیکی شدن فعالیت‌های شرکت پست با سامانه کارپوشه ملی ایرانیان، اظهار کرد: موضوع پشتیبانی از این فعالیت تعهد دولتی است و به همین منظور ما عهده‌دار شروع این کار شدیم.
 
وی گفت:‌ طبیعتا پشتیانی قوی و موثری از این فعالیت می‌شود.
 
نعمتی در خصوص اینکه تعرفه برای 24 درصد از مردم که دسترسی مناسب به اینترنت ندارند چگونه محاسبه می‌شود، گفت: تعرفه‌ها بر اساس وظایفی که دولت به پست محول کرده به صورت رایگان برای این افراد لحاظ می‌شود، البته این تعرفه رایگان به فعالیت‌ها و درخواست‌های این طیف از مردم در زمینه ارتباط با سازمان‌ها و نهادهای دولتی است. 
 
معاون وزیر و مدیرعامل شرکت پست ادامه داد: 24 درصد از مردم که توانایی استفاده از خدمات الکترونیکی کارپوشه ایرانیان را ندارند برای ارتباط با بخش خصوصی و استفاده از خدمات این بخش باید بر اساس تعرفه‌هایی که تعیین می‌شود مبالغی را پرداخت کنند.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: این مبالغ و تعرفه‌ها از طرف مراجع ذیصلاح قیمت‌گذاری می‌شود و تعرفه‌ها به اطلاع شهروندان می‌رسد.

​​