تلفن همراه

شیائومی اولین گوشی گیمینگ میان‌رده دنیا را می‌سازد

منبع: شهر سخت افزار
 
در مراسم رونمایی از اولین چیپست مخصوص گوشی‌های میان‌رده توسط شرکت مدیاتک اعلام شد که اولین شریک تجاری و مصرف‌کننده مدیاتک از این چیپست شرکت شیائومی خواهد بود. به نظر عرضه گوشی با این قابلیت بسیار زودتر از آنچه انتظارش را داشتیم اتفاق خواهد افتاد.
 
شیائومی به تازگی گواهینامه تولید گوشی‌هوشمندی به شماره مدل M1906GT را از وزارت فناوری اطلاعات و صنایع چین دریافت نموده که به نظر باید همان محصولی باشد که مدیاتک در مراسم رونمایی از چیپست‌های سری جدید Helio G90 در مورد آنها صحبت کرده بود.
 
در روز معرفی این چیپست جدید آقای لو ویبینگ، مدیر برند Redmi در مراسم حاضر بود و به برخی خبرنگاران اعلام کرده بود که شیائومی قصد دارد محصولی با این چیپست را روانه بازار کند. خبر خوب دیگر آقای ویبینگ این بود که این گوشی جدید به صورت جهانی عرضه خواهد شد و تنها کاربران چینی نخواهند بود که می‌توانند آن را تهیه و خریداری کنند.
 
در ادامه حساب کاربری شیائومی هند نیز در توئیتی اعلام کرد که به زودی گوشی شیائومی مخصوص بازار هند با استفاده از چیپست Helio G90T عرضه خواهد شد که این گوشی قرار است در زیرگروه برند Redmi جای بگیرد. حتی برخی منابع از این خبر داده‌اند که این گوشی در همین ماه جاری میلادی روانه بازار هند خواهد شد.
 
اما با وجود تمامی شایعات فوق موردی که اخیراً به آن اشاره شده این است که علاوه بر قابلیت‌های ویژه گیمینگ که به سبب استفاده از چیپست ویژه Helio G90T در این گوشی ردمی شاهد خواهیم بود، دوربین با سنسور اصلی 64 مگاپیکسلی نیز برای آن در نظر گرفته خواهد شد تا این گوشی را به عنوان یک محصولی بسیار جذاب، به گزینه اول بسیاری از کاربران تبدیل کند.
 
تقارن زمانی ثبت گوشی با شماره مدل ذکر شده در بالا و همچنین برنامه‌های برند ردمی برای عرضه گوشی با چیپست Helio G90T می‌تواند نشانه‌هایی از عرضه این گوشی جذاب با دو ویرایش مختلف تحت دو برند، یکی برای بازار جهانی و دیگری برای بازار کشورهای خاص مانند هند و چین باشد.
 
به هر حال این اتفاق در کمتر از یک ماه دیگر خواهد افتاد و آنگاه است که می‌توانیم گیمرهای با بودجه پایین‌تر را نیز به محصول رویایی‌شان نزدیک‌تر از هر زمان دیگری ببینیم.

​​