فناوری اطلاعات

روند اجرایی و آخرین وضعیت ۴ پروژه ماهواره ای بررسی و ارزیابی شد

منبع: سازمان فضایی ایران
 
 صبح دیروز (دوشنبه ١٤ مرداد ۹۸)، در جلسه‌ای با حضور دکتر مرتضی براری، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران و دکتر حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران، روند پیشرفت پروژه‌های کلیدی این پژوهشگاه در حوزه فناوری فضایی کشور بررسی و ارزیابی شد.
پروژه‌هایی چون ماهواره مخابراتی ناهید١، ماهواره سنجشی پارس ١، سامانه انتقال مداری و ماهواره پارس٢ توسط مدیران این پروژه‌ها مطرح و روند پیشرفت آن‌ها تشریح و بررسی شد.
 
در این جلسه، دکتر براری از اقدامات صورت گرفته در اجرای پروژه‌های کلیدی فضایی در پژوهشگاه فضایی قدردانی کرد و گفت: با باور و انگیزه‌ای که در میان متخصصان حوزه فناوری فضایی کشور وجود دارد، انشاء الله می‌توانیم شاهد موفقیت‌های بزرگی در این حوزه باشیم.
معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: مدیریت و هدایت مناسب ظرفیت‌های ملی در حوزه فضا از دغدغه‌های جدی است که برای تحقق این مهم تلاش می‌کنیم.
رئیس سازمان فضایی ایران خاطر نشان کرد: با توجه به تجاری شدن مدارهای پایین فضایی(leo)، یکی از مهمترین اهداف سازمان فضایی ایران، ایجاد بسترهای مناسب برای حضور و ایفای نقش بخش خصوصی است که امیدوارم با پررنگ‌تر شدن این حضور در آینده نزدیک، شاهد تحول عظیمی در صنعت فضایی کشور باشیم.
دکتر براری افزود: یکی از اولویت‌های مهم در بخش فضایی کشور، تکمیل موفق پروژه ها بر اساس زمان بندی‌های تعیین شده است و استفاده هوشمندانه از ظرفیت آن‌ها به منظور ایجاد رونق اشتغال و اقتصاد همواره مد نظر سازمان فضایی ایران است.
در این جلسه نیز دکتر حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در این پژوهشگاه فضایی، اظهار کرد: ما در کنار انجام ماموریتمان در توسعه فناوری فضایی کشور، یکی از فعالیت‌های اصلی خود را بر حمایت از کسب و کارهای فضاپایه قرار داده و بدین منظور، برنامه‌هایی را در تهران و اصفهان در دست اجرا داریم.
وی ادامه داد: در این خصوص، مذاکراتی نیز با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان انجام شده است.
 
پس از این جلسه از پروژه ماهواره ناهید۱ بازدید شد.
 
 
 
 

​​