فناوری اطلاعات

هادیان در روزنامه همشهری: برای مقابله با فیک نیوز ها باید رسانه های مرجع و اصیل تقویت شوند

منبع: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
 
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات عصر دیروز و در ادامه دیدارهای رسانه‌ای خود به مناسبت روز خبرنگار از روزنامه همشهری دیدن کرد.
 سید جمال هادیان، عصر دیروز به بهانه روز خبرنگار و عرض تبریک و خسته نباشید در جمع اعضای هیات تحریریه روزنامه همشهری حاضر شد.
 
هادیان پس از حضور در هیات تحریریه و گفت و گو با تک تک خبرنگاران و تصویربرداران هیات تحریریه روزنامه همشهری و بخش تولید ویدئوی این رسانه در جمع مدیر مسوول و شورای سردبیری این روزنامه شرایط ادامه روزنامه نگاری و رسانه داری را دشوار خواند و تاکید کرد که در حاضر بسیاری از رسانه های رسمی مرجعیت خود را از دست داده اند.
 
وی با بیان اینکه از دست رفتن مرجعیت رسانه ای یک آفت جدی داشته است گفت: یکی از آفت های امروز فضای رسانه ای گسترش رسانه های جعلی یا به عبارت دیگر«فیک نیوزها» یا همان «باج نیوزها» است که به جای انجام رسالت اطلاع رسانی خویش از راه تخریب یا تقویت اشخاص مشهور ارتزاق می کنند و در چنین فضایی حیات رسانه های اصیل و اثرگذار دچار مشکل شده است.
 
وی افزود: مقابله با اثر مخرب فیک نیوز ها و باج نیوزها در اطلاع رسانی عزمی جدی می طلبد تا رسانه های رسمی تقویت شوند و اعتماد مردم به رسانه‌های رسمی و اصیل افزایش یابد و اطلاع رسانی دقیق و حرفه ای دوبار احیا شود.
 
مهران کرمی مدیر مسئول روزنامه همشهری هم با تشکر از حضور نماینده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تحریریه روزنامه و دیدار و گفتگو با خبرنگاران گفت: این دیدار ها موجب تعامل و همدلی بیشتر میان ارکان دولت و رسانه ها می شود.
 
وی با دشوار خواندن شرایط رسانه ها گفت: همه باید تلاش کنند تا رسانه های رسمی کشور جایگاه واقعی خود را پیدا کنند چراکه این کار به نفع مردم و کشور است.
هادیان همچنین با حضور در تحریریه همشهری آنلاین با اعضای تحریریه این رسانه و مدیر مسئول آن دیدار کرد.
وی در دیدار با یونس شکرخواه، استاد پیشکسوت ارتباطات و رسانه، حضور او را در راس رسانه آنلاین همشهری مایه ارتقای این پایگاه اطلاع رسانی به رسانه ای مرجع، حرفه ای، تاثیرگذار و بی حاشیه دانست.
گفتنی است رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات از یکماه قبل از روز خبرنگار به نمایندگی از وزیر ارتباطات در ۲۱ رسانه پرمخاطب کشور حاضر شد و با خبرنگاران این رسانه ها دیدار و گفت و گو کرد.
 
 
 
 
 
 

​​