تلفن همراه

کاهش ۱۲ درصدی درآمد اپل از فروش آیفون

منبع: باشگاه خبرنگاران
 
 گزارش مالی شرکت اپل نشان می‌دهد که این شرکت در فروش آیفون‌های خود شاهد ۱۲ درصد کاهش بوده و ساعت هوشمند آن بیش‌ترین فروش را داشته است.
به تازگی اپل گزارش مالی سه ماهه اخیر خود را منتشر کرده است. این گزارش نشان می‌دهد که درآمد اپل از فروش آیفون‌های خود در سه ماه آوریل تا ژوئن به ۲۵.۹۹ میلیارد دلار رسیده است و این رقم، کاهش ۱۲ درصدی در این زمینه را نشان می‌دهد؛ چرا که سال پیش در همین بازه زمانی میزان ۲۹.۴۷ میلیارد دلار آیفون فروخته بود. میزان درآمد شرکت اپل از فروش آیفون‌های خود در نه ماه گذشته از سال ۲۰۱۹، ۱۰۹ میلیارد دلار بوده است، ولی درآمد این شرکت در همین بازه زمانی در سال گذشته، ۱۲۸.۱ میلیارد دلار بود.
 
فروش آیپد‌های اپل در سال جاری باز هم روند رو به رشد آن در میان تمام تبلت‌های جهان را نشان می‌دهد. بر اساس گزارش مالی سه ماهه اخیر اپل، میزان درآمد اپل از فروش آیپد‌های خود از ۴.۶۳ میلیارد دلار به ۵.۰۲ میلیارد دلار رسیده است. در سه ماهه گذشته امسال، رکورد بیشترین رشد درآمد را در شش سال اخیر از خود به جا گذاشته است. همه این پیشرفت‌ها در فروش آیپدها، با عرضه آیپد پرو‌های جدید در سال گذشته و آیپد ایر و مینی در ماه‌های اخیر صورت گرفت.
 
بهترین عملکرد مربوط به ساعت هوشمند اپل است
اپل انتظار دارد که سرویس‌های این شرکت بتوانند کاهش درآمد آن در فروش آیفون‌ها را جبران کند. این غول فناوری روی سرویس‌های خود سرمایه‌گذاری خاصی کرده و می‌خواهد تا کاربران آیفون‌ها این شرکت تا سال دیگر حدود ۵۰ میلیارد دلار درآمد برای اپل فراهم کنند. درآمد در سه ماهه اخیر امسال از سرویس‌های خود، ۱۱.۵ میلیارد دلار بوده در حالی که سال گذشته در همین بازه زمانی، ۱۰.۲ میلیارد دلار از سرویس‌های خود سود کسب کرده بود. پردرآمدترین سرویس‌های اپل مربوط به بخش موسیقی و اخبار است.
 
بخش محبوبی که شرکت‌های دیگر از اپل جا مانده‌اند، مربوط به گجت‌ها است. یکی دیگر از بخش‌هایی که درآمد زیادی برای اپل داشته‌اند، فروش لوازم جانبی و گجت‌های پوشیدنی است. اپل واچ‌ها، ایرپادها، گجت‌های پوشیدنی، اپل هوم و دیگر لوازم جانبی اپل، میزان ۵.۵۳ میلیارد دلار در سه ماه اخیر سال ۲۰۱۹ برای اپل درآمد داشته‌اند. بخش لوازم جانبی اپل در بازه زمانی آوریل تا ژوئن سال گذشته، ۳.۷۳ میلیارد دلار فروش داشت.
 
بنابراین، به نظر می‌رسد قهرمان اصلی شرکت اپل در درآمد، گجت‌های پوشیدنی این شرکت باشند که بیش از دیگر بخش‌ها سود کسب کرده است.

​​