تلفن همراه

هفتمین ماراتون برنامه‌نویسی تلفن همراه کشور شهریور برپا می‌شود

منبع: ایرنا
 
 هفتمین ماراتون برنامه‌نویسی تلفن همراه کشور ۲۸ تا ۳۰ شهریور در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود. شرکت‌کنندگان در این رویداد، ۴۸ ساعت فرصت دارند تا با همراهان برنامه‌نویس، گرافیست و ایده‌پرداز خود، یک برنامه کاربردی موبایل طراحی و پیاده‌سازی کنند و طرح اولیه پروژه مدنظر خود را ارائه دهند.
 
ماراتون برنامه‌نویسی تلفن همراه کشور، معتبرترین و با سابقه‌ترین مسابقه در حوزه برنامه‌نویسی تلفن همراه کشور است که از سال ۱۳۹۰ تاکنون شش دوره از آن در سطح کشور برگزار شده و تیم‌های برنامه‌نویسی متعددی را وارد بازار کار کرده است. در این مسابقات تیم‌های برنامه‌نویسی ۴۸ ساعت فرصت دارند تا نسخه اولیه یک برنامه تلفن همراه در حوزه‌های مشخص شده توسط کمیته ارتباط با صنعت مسابقه را به تیم داوری تحویل دهند.
 
در کل این مدت تیم‌ها در محل برگزاری رویداد قرنطینه هستند و تیم های داوری و مشاور به صورت کامل بر نحوه عملکرد تیم‌ها نظارت می‌کنند. در انتها تیم‌های برتر با نظر داورها به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند و فرصت دارند تا مجددا برنامه خود را برای داوران ارائه دهند.
 
ثبت‌نام در این مسابقات به صورت رایگان انجام می‌شود، گروه‌ها در قالب تیم‌های دو تا چهار نفره خواهند بود و تامین محل استراحت، وعده‌های غذایی، میان وعده‌ها و اینترنت پرسرعت بر عهده برگزارکننده ماراتون است.
 
هدف اصلی از برگزاری این مسابقات، شناسایی تیم‌های برنامه‌نویسی برجسته کشور، شناسایی ایده‌های بکر و خلاقانه و ورود این تیم‌ها به بازار کار است. به تیم‌های اول تا سوم این رویداد ۲ تا ۱۰ میلیونی تعلق قرار می‌گیرد. 
 
علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت https://mpm.sharif.ir مراجعه کرده یا با شماره ۵-۶۶۰۲۸۹۶۳-۰۲۱ تماس بگیرند. 

​​