تلفن همراه

خدمات نسل پنجم به نیوزلند می‌رسد

منبع: خبرگزاری فارس
شعبه اپراتور وودافون در نیوزلند از عقد قرارداد همکاری با نوکیا به منظور راه اندازی نخستین شبکه تجاری نسل پنجم تلفن همراه در این کشور خبر داده است.
 
 
 به نقل از زددی نت، بر اساس قرارداد دو طرف نوکیا تجهیزات مورد نیاز طرف نیوزلندی را تامین می کند و طراحی شبکه مخابراتی نسل پنجم این کشور را هم انجام خواهد داد.
 
 
قرار است در مرحله اول ساکنان شهرهای اوکلند، ولینگتون، کریس چارچ و کوئینزتاون به خدمات مذکور دسترسی یابند. بر اساس برآوردها ارائه خدمات نسل پنجم تلفن همراه در نیوزلند تا قبل از پایان سال 2019میلادی آغاز می شود.
 
تونی بیرد مدیر عامل وودافون از همکاری با نوکیا برای ارائه خدمات نسل پنجم تلفن همراه در نیوزلند اظهار خرسندی کرده و به کاربران وعده داده که از این طریق سرویس های متنوع پرسرعت چندرسانه ای در دسترس علاقمندان قرار می گیرد. دو طرف پیش از این برای راه اندازی شبکه های نسل دوم، سوم و چهارم تلفن همراه نیز با یکدیگر همکاری کرده بودند و خدمات آزمایشی نسل پنجم تلفن همراه را در اوکلند راه اندازی کرده اند.
 
گفته می شد که ممکن است هواوی برای ارائه خدمات نسل پنجم تلفن همراه در نیوزلند با اپراتورهای این کشور همکاری کند، اما فشارهای آمریکا این مساله را منتفی کرده است.A

​​