فناوری اطلاعات

تمایل زیادی به سرمایه‌گذاری در IOT وجود ندارد

منبع: خبرگزاری فارس
رئیس مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء گفت: به دلیل اینکه سطح آموزش در مورد IOT در کشور ما پایین است، افراد تمایل چندانی به حضور و سرمایه‌گذاری در آن ندارند.
 
محمد قیصری رئیس مرکز تحقیقات اینترنت اشیا در مورد چشم‌انداز فعالیت گروه‌ها و تیم‌ها در حوزه اینترنت اشیاء ،گفت: ما امیدواریم که با حمایت دولت بتوانیم در این حوزه نیز صادرات  داشته باشیم. 
 
وی افزود: واقعیت این است که حمایت از این تیم‌ها و گروه‌ها به سختی انجام می‌شود؛ چراکه وقتی می‌خواهید IOT را به افراد نمایش دهید تنها مدیران میانی هستند که توانسته‌اند به تعداد انگشت‌شمار با آن آشنا شوند.
 
 
قیصری ادامه داد: این در حالی است که اگر شما یک اپلیکیشن‌ طراحی کنید، خیلی راحت می‌توانید مدیران را قانع کنید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌با N نصب برنامه و N خرید، یک مقدار مشخص سود به دست می‌آورد اما IOT چیزی نیست که بتوان این گونه برآورد کرد.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه سطح آموزش در مورد IOT در کشور ما پایین است، افراد تمایل چندانی به حضور و سرمایه‌گذاری در آن ندارند.
 
لازم به ذکر است اینترنت اشیاء از مباحثی است که در دنیا در همه رشته‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد و توانسته درآمد قابل توجهی برای کشورها ایجاد کند.

​​