فناوری اطلاعات

ارایه تسهیلات ارزان قیمت به کارگاه‌های دانش‌بنیان مستقر در شهرک‌های صنعتی

منبع: ایرنا
 
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرد، این صندوق برای شرکت‌های دانش‌بنیانی که اقدام به استقرار کارگاه‌های خود در شهرک‌های صنعتی می‌کنند، تسهیلات با نرخ ارزان‌تر ارایه می‌دهد.
 
دکتر علی وحدت روز دوشنبه در بازدید از چهارشرکت دانش‌بنیان در شهرک صنعتی پرند افزود: توسعه فناوری لازمه‌ پیشرفت کشور است، ما اعتقاد داریم که اگر فناوری‌هایی که در کشور تولید می‌شود در صنایع رسوخ نکند، پیشرفت حاصل نمی‌شود؛ از این‌رو ارتباط نزدیک با وزارت صنعت، معدن و تجارت را در دستور کار داریم.
 
وی ادامه داد: ما اعتقاد داریم که شرکت‌های دانش‌بنیان باید با بخش‌های صنعتی ارتباط داشته باشند، ضمن آنکه صنایع نیز باید همکاری‌های وسیع با شرکت‌های دانش‌بنیان را در دستور کار خود قرار دهند.
 
وحدت با بیان اینکه رسوخ فناوری‌های پیشرفته در بخش‌های صنعتی مهم است، گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که صنایعی که از فناوری‌های پیشرفته استفاده می‌کنند، با مسائل زیست محیطی کمتری مواجه هستند؛ همچنین از نظر ایجاد اشتغال و تولید ارزش افزوده در وضعیت بهتری قرار دارند.
وی با اشاره به حمایت این صندوق از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در شهرک‌های صنعتی، افزود: شرکت‌های دانش‌بنیانی که اقدام به راه‌اندازی خط تولید و یا کارگاه‌های خود در شهرک‌های صنعتی کنند، می‌توانند از تسهیلات این صندوق بهره‌مند شوند.
وحدت افزود: ما در تلاش هستیم تا شرکت‌هایی که اقدام به استقرار کارگاه‌های خود در شهرک‌های صنعتی می‌کنند، تسهیلات را با شرایط آسان‌تر دریافت کنند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر این‌که تمرکز ما بر ساخت داخل است، اظهار کرد: در این راستا با همکاری ایدرو در تلاش هستیم پژوهش و فناوری فولاد را راه‌اندازی کنیم، ضمن آنکه رویداد صنایع دانش‌بنیان مرتبط با صنایع فولاد را برگزار کنیم.
 
وی با بیان این‌که این رویداد با همکاری معاونت برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار می‌شود، ادامه داد: شهرک صنعتی پرند از جمله شهرک‌های صنعتی فعال است که توانسته است شرکت‌های دانش‌بنیان را در خود مستقر کند و امیدواریم در صندوق به عنوان پایلوت همکاری‌های مناسبی را با شرکت شهرک‌های صنعتی داشته باشیم.

​​