فناوری اطلاعات

توافق فرانسه و آمریکا درباره مالیات بر شرکت های فناوری

منبع: خبرگزاری مهر
 
رئیس جمهور فرانسه اعلام کرده دولت کشورش و آمریکا درباره مالیات بر شرکت های بزرگ دیجیتال به توافق رسیده اند. اما جزییات این توافق هنوز اعلام نشده است.
 
 به نقل از انگجت، دولت های فرانسه و آمریکا درباره مالیات بر شرکت های بزرگ فناوری به توافق رسیده اند.
 
قبلا امانوئل ماکرون رییس جمهور فرانسه مالیاتی ۳ درصدی بر درآمد به دست آمده از سرویس های دیجیتال در فرانسه را پیشنهاد کرده بود. از سوی دیگر ترامپ تهدید کرد در این صورت اقدام متقابلی انجام خواهد داد. 
 
اکنون طبق گزارش های رسیده،  ماکرون و ترامپ در اجلاس G۷برخی اختلافات خود را حل کرده اند. ماکرون در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران اعلام کرد: ما به توافقی دست یافتیم. 
 
البته هنوز جزئیات این توافق مشخص نیست اما به گفته ماکرون،  پس از آنکه توافقی بین المللی درباره نحوه مالیات بندی شرکت های اینترنتی ایجاد شد،  ۳ درصد مالیات پرداختی این شرکت ها در فرانسه از آن کسر می شود. 
 
این مالیات شامل شرکت هایی با درآمد فروش بیش از ۷۵۰ میلیون یورو درسراسر جهان می شود.
 
البته فشار برای پرداخت مالیات شرکت های اینترنتی در فرانسه، ایتالیا و آلمان نیز  وجود دارد.  شرکت هایی که در اروپا فعالیت می کنند باید بیش از ۲۰ درصد مالیات بپردازند.  اما هم اکنون شرکت های اینترنتی کمتر از نصف این مقدار مالیات می پرداند. اپل در اوایل سال جاری میلادی توافق کرد ۵۰۰ میلیون یورو مالیات به فرانسه بپردازد اما نیاز به قوانینی در این باره هنوز هم  وجود دارد.

​​