فناوری اطلاعات

مسابقه بین‌المللی فیلم کوتاه «خلق صحنه‌ای جهانی» تمدید شد

منبع: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
 
مسابقه بین المللی فیلم کوتاه، برای ترسیم داستان تاثیر ویدئو بر آینده نزدیک یا دور در آستانه روز جهانی استاندارد، تا روز 16 شهریور ماه تمدید شد.
 همزمان با روز جهانی استاندارد، روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات با مشارکت سه سازمان بین المللی اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU)، کمیسیون بین المللی الکترونیک (IEC) و سازمان بین المللی استاندارد (ISO) مسابقه بین المللی فیلم کوتاه برگزار می کند.
 
پیش از این علاقه مندان برای شرکت در این مسابقه تا روز 20 مردادماه برای ارسال آثار و شرکت در این مسابقه مهلت داشتند که با موافقت سازمان های ITU، IEC و ISO برای تمدید این مسابقه، روابط عمومی وزارت ارتباطات هم مهلت ارسال آثار را تمدید کرد.
 
از این رو علاقه مندان می توانند آثار خود به منظور شرکت در این مسابقه بین المللی به منظور ترسیم داستان تاثیر ویدئو بر آینده نزدیک یا دور تا 16 شهریور ماه مهلت دارند.
 
شرایط و نحوه حضور در مسابقه  
 
ویدئو رسانه‎‌ای نو برای بیان اطلاعات است. امروز ویدئو قابل‌دسترس‌تر از گذشته شده و به مردم سراسر جهان کمک کرده تا داستان‌های خود را در قالب تصاویر زنده و درخشان با دیگران به اشتراک بگذارند. این پیشرفت و دسترسی همگانی بر اساس استانداردهای بین‌المللی تولید ویدئو امکان پذیر شده است.
 
برهمین اساس علاقه مندان برای شرکت در این مسابقه باید داستانی را ترسیم کند که نشان دهد ویدئو در آینده نزدیک یا دور چه تأثیری بر زندگی ما خواهد داشت.
 
ویدئوهای برنده از طریق رای مردم مشخص می‌شوند و سازمان ITU برای نفر اول 1500 و سه نفر بعدی هریک 500  فرانک سوئیس در نظر گرفته است. ویدئوی برگزیده هم در تمام کشورهای عضو سه سازمان بین المللی ITU، IEC و ISO به نمایش در خواهد آمد.
 
علاوه بر جوایز بین المللی، مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز به 3 اثر برگزیده جوایز ارزشمندی تقدیم خواهد کرد.
 
علاقه مندان به شرکت در این مسابقه در نظر داشته باشند که ویدئوها باید با فرمت استاندارد MP4 (aspect ratio16:9) و حداکثر20 ثانیه وبه زبان انگلیسی یا زیرنویس صحیح انگلیسی باشد و ویدئو باید شامل یک تیتراژ پایانی 3 ثانیه ای تصویر روز جهانی استاندارد2019 باشد. هریک از شرکت‌کنندگان می‌توانند حداکثر 3 اثر ارسال کنند.
 
ویدئوهای تولیدی باید حداکثر تا 20 مرداد ماه98 همراه با مشخصات کامل و عکس تولیدکننده در سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نشانی https://www.ict.gov.ir/fa/videocontest بارگذاری شود.
 
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88113953 تماس حاصل فرمایید.

​​