فناوری اطلاعات

ادعای مایکروسافت در مورد خنثی کردن ۹۹.۹ درصد حملات هکری

منبع: خبرگزاری مهر
 
 
مایکروسافت می گوید آن دسته از کاربران خدمات این شرکت که از سیستم تایید هویت چند مرحله ای استفاده می کنند، تا ۹۹.۹ درصد در برابر حملات هکری مصون هستند.
 
 به نقل از زددی نت، مایکروسافت بارها به کاربران خود توصیه کرده که برای ایمن سازی حساب های کاربری خود و به خصوص حساب های کلود از سیستم تایید هویت چندمرحله ای استفاده کنند. البته ارائه این خدمات منحصر به مایکروسافت نیست و برخی وب سایت ها و سرویس های انلاین دیگر نیز چنین خدماتی را ارائه می کنند.
 
این سیستم مبتنی بر ارسال کلمات عبور یک بار مصرف از طریق پیامک یا استفاده از روش های بیومتریک یا ترکیبی از این موارد در کنار استفاده از کلمات عبور عادی است.
 
الکس وینرت مدیر امور ایمن سازی و حفاظت برنامه های گروهی مایکروسافت در این مورد گفته است: بر مبنای بررسی های ما،اگر کاربری از سیستم تایید هویت چند مرحله ای استفاده کند، حساب کاربری وی به احتمال کمتر از یک صدم درصد ممکن است، هک شود.
 
به گفته وی، مایکروسافت قصد دارد در آینده استفاده از کلمه عبور صرف را برای دسترسی به خدمات خود و به خصوص سرویس های کلود آزور ممنوع کند تا کاربران با استفاده از سیستم های تایید هویت چندمرحله ای امنیت بیشتری داشته باشند.

​​