رسانه‌های اجتماعی

آمریکا ویزای دانشجوی فلسطینی را به دلیل پستهای دوستانش لغو کرد

منبع: خبرگزاری مهر
 
آمریکا ویزای یک دانشجوی فسلطینی تازه وارد به دانشگاه هاروارد را لغو کرده است. دلیل دیپورت این دانشجو پست های دوستان او در شبکه های اجتماعی بوده است.
 
 به نقل از انگجت، به نظر می رسد قانون جدید رصد پست های شبکه اجتماعی درخواست کنندگان ویزا از آمریکا برای افراد بی گناه دردسرساز شده است.
 
طبق گزارش های منتشر شده، مقامات آمریکایی یکی از دانشجویان فلسطینی تازه وارد دانشگاه هاروارد به نام «اسماعیل عجوی» (Ismail Ajjawi) را براساس پست های دوستانش در شبکه های اجتماعی دیپورت کرده اند. هر چند او می گوید در پست هایش از پرداختن به  موضوعات سیاسی خودداری کرده اما برخی از دوستان او دیدگاه هایی مخالف آمریکا را در پست هایشان نشان داده اند.
 
جالب آنکه این دانشجو اصلا با آنها تعاملی نداشته است. اما اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا هنگامیکه او در فرودگاه در حال بازجویی بود، ویزایش را لغو کرد.
 
به گفته این دانشجو یکی از افسران پلیس  از او خواسته تا لپ تاپ و موبایلش را برای جستجو روشن کند. نیروهای پلیس به مدت ۵ ساعت درباره دوستانش در شبکه های اجتماعی از او بازجویی کرده اند.  او در حال حاضر وکیلی استخدام کرده تا  تصمیم مقامات درباره ویزای او را تغییر دهد.
 
البته به نظر نمی رسد این تنها نمونه باشد  به عنوان مثال ویزای یکی از دانشجویان به دلیل تصویری که فرد دیگری در گروه چت واتس آپ پست کرده بود، لغو شد.

​​