تلفن همراه

وزیر ارتباطات میگوید ایران در حوزه مخابرات موفق به تولید ۴۱ محصول استراژیک شده‌

وزیر ارتباطات گفت: : در دو سال گذشته دو برنامه ویژه با سندیکای تولیدکنندگان مخابرات داشته‌ایم و در جریان اجرای این برنامه‌ها موفق به تولید ۴۱ محصول استراژیک شده‌ایم.

به گزارش تسنیم، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه نشست خبری امروز ( چهارشنبه 6 شهریور) هیئت دولت، در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که به عملکرد تولیدکنندگان داخلی در حوزه ارتباطات چه نمره‌ای می‌دهد و اینکه چه انتقادی از عملکرد خود دارد، گفت: انتقادات را که شما در صداوسیما مرتب انجام می‌دهید، پس لزومی ندارد خیلی از خودمان انتقاد کنیم.
 
Jahromiiii.jpg
 
وی افزود: در موضوع رونق تولید، در دو سال گذشته دو برنامه ویژه با سندیکای تولیدکنندگان مخابرات داشته‌ایم که یک واحد صنفی بسیار فعال، متصل به دانشگاه و دلسوز است و ما در  برنامه‌ای مشترک با آنان به تولید 41 محصول استراتژیک رسیدیم.
 
جهرمی ادامه داد: میزان خودکفایی دولت در زمینه توسعه شبکه ثابت کشور به هفتاد درصد رسیده که این با همکاری همین شرکت‌ها انجام شده است.
 
وزیر ارتباطات  تصریح کرد: نظارت بر استاندارد و تقویت کیفیت را به خوبی پیگیری کرده‌ایم و امسال آن 40 محصول استراتریک به بازار رسید و در حال فروش آن هستند.
 
وی خاطرنشان کرد: امسال هم این واحد صنفی 52 محصول داشته که بخش عمده‌ای از آن آماده شده و من نمره 20 را به تولیدکنندگان داخلی می‌دهم و گمان می‌کنم با توجه به شرایط تحریم ها فضای خوبی برای اپراتورهایی که از این تولیدات استفاده می‌کنند، فراهم شده است.

​​